Koralowy we wnętrzach biurowych. Tak prezentuje się kolor roku 2019!

Świat mody zna go już doskonale. Teraz Instytut Pantone ogłosił kolor koralowy mianem Koloru Roku 2019. Efekt? Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie kolor ten przeniknie do wnętrz, będzie obecny na meblach i dodatkach. Wybraliśmy kilka przykładów mebli w Kolorze Roku 2019, które z powodzeniem odnajdą się w przestrzeni biurowej.

Od dwudziestu lat, na początku grudnia, eksperci Pantone prognozują barwę, która w nadchodzącym roku będzie nadawać ton modzie, wnętrzom i designowi. Koralowy, następca zeszłorocznego Ultra Violet, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, wywołuje tylko pozytywne emocje! Niesie ze sobą urok beztroskiego lata, energii, śmiechu i młodości. Wprowadza do domów i wnętrz biurowych odrobinę wakacyjnego klimatu, eklektyzmu, niewymuszonej elegancji, którą znajdziemy chociażby w rezydencjach na południu Europy. W jego towarzystwie łatwiej mówić o biznesie, pokazać swoją innowacyjność, twórcze myślenie i łamanie konwencji. 16-1546 Living Coral, bo tak dokładnie brzmi jego nazwa, niesie ze sobą  także ważne przesłanie, dotyczące zwrócenia uwagi na środowisko, w którym egzystujemy i ochronę delikatnego ekosytemu raf koralowych, niszczonego przez nadmierną eksploatację zasobów naturalnych i turystów.


Koralowe biuro

Czy ten radosny kolor ma szansę odnaleźć się w przestrzeniach biurowych? Wszystko wskazuje na to, że tak!

Pozytywna kolorystyka biura i mebli ma niezaprzeczalne znaczenie w ogólnym odbiorze przestrzeni biznesowej. Od momentu wejścia instynktownie i podprogowo wpływa na postrzeganie firmy, niosąc ze sobą określoną informację o naszej działalności. Meble czy wykładzina w odcieniach koralu obwieszczają światu nasz entuzjazm, pozytywną energię i zaangażowanie pracowników mówi Dariusz Wicher z Everspace, dystrybutora nowoczesnych mebli biurowych i gabinetowych.

Everspace podąża za trendami i przygotowało już ofertę dla swoich klientów z propozycjami biurowymi w Kolorze Roku 2019. W Everspace znajdziemy produkty takich marek jak: Profim, MDD, Marbet Style, Noti czy Nowy Styl Group oraz Bejot. Co ciekawe, nie są to już zwykłe meble biurowe. Teraz z powodzeniem mogą je zdobyć klienci indywidualni, którzy chcą w swoich domach czy mieszkaniach urządzić niewielką, ale wygodną strefę do pracy.

We wnętrzach biurowych lepiej unikać kolorów zbyt intensywnych. Warto postawić na paletę barw, w towarzystwie których pracownicy i klienci będą odczuwać pozytywne wibracje. Koral, ze swoimi właściwościami odprężającymi, to dobry wybór, jeśli szukamy barw dobrze wpływających na koncentrację, kreatywność pracowników i odwiedzających nas gości. Jest pełen (bardzo ważnej w biznesie) dobrej energii, a jednocześnie nie przytłacza. Koralowy fotel czy sofa idealnie zagrają z dodatkiem wszystkich odcieni szarości, żółtego, turkusu, beżu i granatu. Stosujmy go w rozsądnych proporcjach, z umiarem i wyczuciem, tak by nie zdominował aranżacji, a jedynie podkreślił styl biura.

Decydując się na wykorzystanie akcentów kolorystycznych innych, niż stateczne szarości, brązy, beże i czerń, zawsze oceńcie wcześniej stopień powagi firmy, by odpowiednio dobrać paletę barw. Starajcie się wybierać kolory odpowiednie do wieku waszych klientów, ich tła kulturowego oraz rodzaju biznesu, który promujecie – dodaje Dariusz Wicher z Everspace.