Świat mody zna go już doskonale. Teraz Instytut Pantone ogłosił kolor koralowy mianem Koloru Roku 2019. Efekt? Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie kolor ten przeniknie do wnętrz, będzie obecny na meblach i dodatkach. Wybraliśmy kilka przykładów mebli w Kolorze Roku 2019, które z powodzeniem odnajdą się w przestrzeni biurowej.

Od dwudziestu lat, na początku grudnia, eksperci Pantone prognozują barwę, która w nadchodzącym roku będzie nadawać ton modzie, wnętrzom i designowi. Koralowy, następca zeszłorocznego Ultra Violet, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, wywołuje tylko pozytywne emocje! Niesie ze sobą urok beztroskiego lata, energii, śmiechu i młodości. Wprowadza do domów i wnętrz biurowych odrobinę wakacyjnego klimatu, eklektyzmu, niewymuszonej elegancji, którą znajdziemy chociażby w rezydencjach na południu Europy. W jego towarzystwie łatwiej mówić o biznesie, pokazać swoją innowacyjność, twórcze myślenie i łamanie konwencji. 16-1546 Living Coral, bo tak dokładnie brzmi jego nazwa, niesie ze sobą  także ważne przesłanie, dotyczące zwrócenia uwagi na środowisko, w którym egzystujemy i ochronę delikatnego ekosytemu raf koralowych, niszczonego przez nadmierną eksploatację zasobów naturalnych i turystów.

Koralowe biuro

Czy ten radosny kolor ma szansę odnaleźć się w przestrzeniach biurowych? Wszystko wskazuje na to, że tak!

Pozytywna kolorystyka biura i mebli ma niezaprzeczalne znaczenie w ogólnym odbiorze przestrzeni biznesowej. Od momentu wejścia instynktownie i podprogowo wpływa na postrzeganie firmy, niosąc ze sobą określoną informację o naszej działalności. Meble czy wykładzina w odcieniach koralu obwieszczają światu nasz entuzjazm, pozytywną energię i zaangażowanie pracowników mówi Dariusz Wicher z Everspace, dystrybutora nowoczesnych mebli biurowych i gabinetowych.

Everspace podąża za trendami i przygotowało już ofertę dla swoich klientów z propozycjami biurowymi w Kolorze Roku 2019. W Everspace znajdziemy produkty takich marek jak: Profim, MDD, Marbet Style, Noti czy Nowy Styl Group oraz Bejot. Co ciekawe, nie są to już zwykłe meble biurowe. Teraz z powodzeniem mogą je zdobyć klienci indywidualni, którzy chcą w swoich domach czy mieszkaniach urządzić niewielką, ale wygodną strefę do pracy.

We wnętrzach biurowych lepiej unikać kolorów zbyt intensywnych. Warto postawić na paletę barw, w towarzystwie których pracownicy i klienci będą odczuwać pozytywne wibracje. Koral, ze swoimi właściwościami odprężającymi, to dobry wybór, jeśli szukamy barw dobrze wpływających na koncentrację, kreatywność pracowników i odwiedzających nas gości. Jest pełen (bardzo ważnej w biznesie) dobrej energii, a jednocześnie nie przytłacza. Koralowy fotel czy sofa idealnie zagrają z dodatkiem wszystkich odcieni szarości, żółtego, turkusu, beżu i granatu. Stosujmy go w rozsądnych proporcjach, z umiarem i wyczuciem, tak by nie zdominował aranżacji, a jedynie podkreślił styl biura.

Decydując się na wykorzystanie akcentów kolorystycznych innych, niż stateczne szarości, brązy, beże i czerń, zawsze oceńcie wcześniej stopień powagi firmy, by odpowiednio dobrać paletę barw. Starajcie się wybierać kolory odpowiednie do wieku waszych klientów, ich tła kulturowego oraz rodzaju biznesu, który promujecie – dodaje Dariusz Wicher z Everspace.