Koreanka, która projektowała dla H&M. Zobaczcie jej najnowszą kolekcję

Rejina Pyo to koreańska projektantka mody mieszkająca na stałe w Londynie. Ukończyła Central Saint Martins w 2011 roku i dzięki swojej wyjątkowej kolekcji MA przyciągnęła uwagę magazynów poświęconych modzie.

Kolekcja MA po raz pierwszy zaprezentowana została podczas London Fashion Week. Drewniane rzeźby połączone ze zwiewnymi sukienkami były punktem wyjścia do sukcesu Rejina. Projektantka po pokazie została poproszona o stworzenie kilku projektów ubrań do noszenia na co dzień dla marki  H&M. Kolekcja była dostępna w ponad trzydziestu sklepach w całej Europie w tym również w Polsce.

Rejina Pyo zdobył także nagrodę Han Nefkens, która w świecie mody uznawana jest za bardzo prestiżową. Ten sukces pozwolił jej na przygotowanie specjalnej instalacji dla Muzeum Boijmans Van Beuningen w Rotterdamie. W tej instalacji Rejina stworzyła balans pomiędzy noszeniem odzieży i sztuki oraz łączeniem elementów mody i rzeźby.

Jej najnowsza kolekcja jesień/zima 2014, jest mieszaniną minimalistycznych form o bogatej kolorystyce. Jej wiodącym motywem są trapezy i linie. Rejina jest zdecydowanie wartą docenienia artystką, biorąc pod uwagę jej zdolność do przekształcania artystycznej wizji w bardzo funkcjonalną odzież. (ms)

 zdjęcia:Emir Eralp