Choć kościoły zazwyczaj kojarzą nam się z mniej lub bardziej majestatycznymi budowlami, sens ich powstawania jest ten sam, czyli umożliwić wiernym modlitwę i spokój. W niewielkiej wiosce na przedmieściach najstarszego miasta Słowenii – Ptuj, powstał właśnie kościół, który nie odwraca uwagi ornamentyką czy bogatym zdobnictwem. Tu najważniejszy jest Bóg i natura.

Nietypowa kaplica powstała w pracowni Enota, która należy do najbardziej prestiżowych biur w stolicy Słowenii. Celem architektów było zaprojektowanie niewielkiego miejsca kultu, które zachęci do modlitwy i refleksji, ale jednocześnie przyciągnie młodych ludzi, którzy coraz rzadziej uczęszczają do tradycyjnych świątyń. Mieszcząca się w miasteczku Skorba kaplica to niewielki, minimalistyczny ołtarz, przed którym stoją nieregularne rzędy ławek, które bardziej przypominają stadionowe trybuny, niż tradycyjne kościelne ławy.

To co dodatkowo wyróżnia kościół to brak jakiegokolwiek zadaszenia. Wierni mogą wysłuchać kazania patrząc bezpośrednio w niebo,  co ma ich jeszcze bardziej zbliżyć do Boga. Warto również zaznaczyć, że miasteczko Skorba przeżywa właśnie bardzo szybki rozwój, co spowodowane jest napływem nowych mieszkańców. Kościół ma stać się elementem nowego, przeprojektowanego centrum historycznego miasteczka. Ma stać się nie tylko miejscem spotkać wspólnoty wiernych, ale również nowym sercem towarzyskiego życia młodzieży.