KOSKELA – design z miłości do ludzi i środowiska

Firma ta powstała w maju 2000 r. w momencie gdy Rassel i Sasha postanowili opuścić korporacyjne boksy i jak sami twierdzą: podążyć za głosem serca. Stworzyli wspólnie nową markę produkującą meble i dodatki do wnętrz, które w stu procentach oddają ich życiowe przekonania.

Już od samego początku wiedzieli, że ich produkty będą łączyły radość i zabawę. Dziś, czternaście lat później dostarczają elementy wyposażenia wnętrz do wielu czołowych australijskich korporacji, takich jak: NAB, Lend Lease i ANZ. Oprócz przestrzeni biurowych produkty Koskela zdobią wnętrza prywatnych domów i publicznych instytucji.

W swojej pracy Rassel i Sasha kierują się ideą, według której zaprojektowane przez nich przedmioty mają nie tylko być ładne, ale też pozytywnie wpływać na przestrzeń, w której się znajdują.

Australijscy artyści chcą też dbać o środowisko. Przy produkcji mebli wybierają takie technologie i materiały, które w możliwie jak największym stopniu będą ekologiczne. Ważna dla nich jest też lokalność. Starają się współpracować z lokalnymi firmami, rzemieślnikami oraz Aborygenami, którzy są rdzennymi mieszkańcami tego kraju.

Projektanci podkreślają, że pod marką Koskela chcieli zebrać przedmioty, które nie tylko są wyrazem współczesnych trendów w designie, ale także wyglądają na tyle dobrze, że z powodzeniem przetrwają estetyczną próbę czasu i szybko się nie zestarzeją. (ms)