Kraków: drugie życie drzew. Lipy przesadzono w nowe miejsce

W Krakowie przesadzono pięć lip, które wycięto z powodu przebudowy ulicy Kazimierza Kostaneckiego w Prokocimiu.

Wszyscy wiemy, jak cenne są drzewa w miastach, zwłaszcza latem. Dlatego doceniamy każdą inwestycję, której projekt ogranicza wycinkę drzew do minimum. Często pisaliśmy już o budynkach, które powstały z uwzględnieniem rosnących drzew na działce. Przykładem jest niezwykły dworzec autobusowy w Litwie (czytaj klikając TUTAJ). Teraz w Krakowie przy okazji przebudowy ulicy wycięto pięć drzew, które będą miały szansę żyć dalej już w nowym miejscu.

Akcję przesadzenia drzew przeprowadzili pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Drzewa zostały specjalnie przycięte, aby łatwiej przyjęły się wiosną. Znaleziono dla nich nowe miejsce w pobliskim parku na osiedlu Rżąka.

Drzewa kolidowały z inwestycją realizowaną przez Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM), która ma usprawnić dojazd do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Przebudowa ulicy ruszy w poniedziałek 8 marca. Na początek wykonawca zajmie się przebudową sieci elektrycznej, a prace obejmą chodniki po stronie galerii handlowej.

przesadzono


To nie jest pierwszy przypadek przesadzania drzew w Krakowie. Niedawno podobną operację Zarząd Zieleni Miejskiej wspólnie z ZIM przeprowadził na Krowodrzy Górce. W ramach budowanej tam linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej przesadzono ponad 20 buków.

Czytaj też: Ekologia | Kraków | Zieleń | Ciekawostki

przesadzono

źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, UM Kraków