Kraków: ruszają bezpłatne kursy dla nauczycieli o architekturze

Bezpłatne kursy dla nauczycieli poświęcone architekturze skierowane są do pracowników szkół podstawowych. Zajęcia poprowadzą eksperci z Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Projekt realizowany jest przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa w ramach “Akademii Mistrzów Techniki”. To cykl wykładów i ćwiczeń, podczas których nauczyciele dowiedzą się, jak tworzyć bardziej przyjazną przestrzeń publiczną, jak w procesie edukacji wykorzystywać zielone przestrzenie w mieście i jak angażować społeczność do tworzenia miejsc otwartych.

W sumie zajęcia będą trwać 40 godzin. Program kursu został opracowany w taki sposób, aby umożliwić nauczycielom zastosowanie zdobytej wiedzy we własnej pracy dydaktycznej, w zależności od prowadzonego przez nich przedmiotu lub grupy wiekowej uczniów.


Dzięki zajęciom wzrosnąć ma świadomość na temat wspólnej odpowiedzialności za ład przestrzenny i jakość naszego otoczenia w każdej skali – począwszy od urządzenia biura czy mieszkania po kwartały ulic i całe miasto. Nauczyciele podczas zajęć będą mogli opracować specjalne scenariusze zajęć z uczniami, by zwłaszcza oni zyskali świadomość architektury, z której korzystają każdego dnia.

Projekt „Akademia Mistrzów Techniki” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kursy o architekturze ruszą już 28 marca. Dodatkowe informacje na temat kursu, w tym harmonogram spotkań oraz formularz rekrutacyjny można znaleźć tutaj.

Czytaj też: Edukacja | Kraków | Ciekawostki | Urbanistyka

źródło: UM Kraków