Kraków: szkieletor zmieni się w elegancki biurowiec

Rusza budowa kompleksu Unity Centre. W ramach inwestycji dokończona zostanie budowa słynnego szkieletora w Krakowie. Przyglądamy się projektowi biura DDJM.

Unity Centre w Krakowie to projekt budowy biurowego kompleksu na działce otaczającej tzw. “szkieletora”. Inwestor zbuduje tutaj łącznie pięć budynków o zróżnicowanej wysokości i wielkości. Nad całością dominować będzie Unity Tower, czyli liczący 102 metry wysokości wieżowiec, który powstanie w miejscu niedokończonego przed laty szkieletora. W środku wieżowca powstaną biura klasy A o łącznej powierzchni ponad 17 tysięcy m kw.

Inne biurowce będą niższe. University Office będzie liczyć 9 kondygnacji, a Eastern Office Building – 6 kondygnacji. Ten ostatni znajdzie się w pobliżu Ronda Mogilskiego. Na terenie kompleksu znajdzie się także hotel Radisson Red, który na 10 kondygnacjach zaoferuje 230 pokoi.

Te części budynków, które znajdą się na parterze mają pomieścić funkcje usługowe. Wszystko dlatego, aby mogli z nich korzystać wszyscy mieszkańcy Krakowa.

wiz. materiały prasowe