Kraków: urzędnicy zbierają niepotrzebne choinki i sadzą w mieście

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie prowadzi „Akcję Choinka” prosząc mieszkańców, aby dostarczali niepotrzebne już drzewka do siedziby Zarządu. Następnie pracownicy jednostki posadzą je na terenach miejskich.

„Akcja Choinka” ruszy w czwartek drugiego stycznia. To dobra okazja, aby dać drugie życie drzewkom, które zdobiły domy podczas świąt. Jak pozbyć się niepotrzebnej choinki? Wystarczy dostarczyć roślinę przed siedzibę Zarządu Zieleni Miejskiej. Ważne, aby choinka była w donicy, wtedy jest szansa, że będzie rosnąć w nowym miejscu.

Przed oddaniem choinki warto najpierw wynieść ją na jeden lub dwa dni na balkon, aby roślina mogła przyzwyczaić się do niższych temperatur.

Patrząc na to, co zostanie przywiezione, jakie będą gatunki i w jakim stanie, będziemy dobierać miejsce odpowiednie do tego, aby dać im szansę ponownego wzrostu – powiedziała Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.


 

Choinki można pozostawić na parkingu stadionu Wisły Kraków od strony al. 3 Maja (wjazd za przystankiem tramwajowym). Akcja trwa do końca stycznia 2020 r.

źródło: UM Kraków