parkingu park

Kraków: w miejscu dzikiego parkingu powstanie park

O planach poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej. W Krakowie, przy ulicy Fabrycznej w miejscu dzikiego parkingu powstanie park kieszonkowy.

W tym tygodniu odbyło się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego pracownicy ZZM zaprezentowali swój projekt koncepcyjny. Właśnie ruszyły prace nad przygotowaniem projektu budowlanego.

Plan zakłada likwidację dzikiego parkingu przy ulicy Fabrycznej, aby w jego miejscu mógł powstać nowy park. To zielony teren wypoczynku dla wszystkich mieszkańców. Urzędnicy planują, że park ozdobi duża altana z zielonym dachem i wielkim stołem piknikowym, przy którym będzie można organizować warsztaty i spotkania. Ustawione zostaną też meble miejskie, latarnie, kosze i huśtawko-ławki.

W parku powstanie strefa przyrodnicza, w której najmłodsi w atrakcyjny sposób będą mogli poznawać tajemnice świata przyrody. Zbudowane zostaną tam urządzenia do zabawy, które wykonane zostaną z naturalnych materiałów, w tym mała tyrolka.

parkingu park


W parku będzie też mały pawilon kawiarniany. Wszystko zatopione będzie w zieleni. Wkrótce na terenie parku posadzone będą rabaty bylinowe, krzewy, nowe drzewa, pnącza i mały ogród deszczowy.

Projekt “Zróbmy skwer przy Fabrycznej! Edukacja i Kultura w zieleni BO” był zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego jak projekt dzielnicowy.  Powstał on dzięki zaangażowaniu grupy Sąsiedzi z Grzegórzek. Realizacja projektu ma kosztować 270 tysięcy złotych.

Czytaj też: Kraków | Park  | Zieleń | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

źródło: ZZM Kraków