Krakowskie targi roślin Badyle. Jesteśmy patronem medialnym!

Wiosna to czas porządków – również w doniczkach i ogródkach, dlatego wszystkich krakusów oraz tych, którym Kraków jest bliski, zapraszamy na pierwsze krakowskie targi roślinne Badyle, które odbędą się 7.04.2019 w Forum Wydarzeń – dawnym Hotelu Forum. Modernistyczny budynek usytuowany przy samej Wiśle z widokiem na Wawel jest ikoną współczesnej architektury, a zarazem dzięki licznie organizowanym w nim wydarzeniom, tętni życiem cały rok. Tej wiosny zakwitnie.  

Nasi goście będą mogli na miejscu nabyć zarówno rośliny doniczkowe, ogrodowe, jak i cięte, a także zaopatrzyć się wszystko to, co czyni je jeszcze piękniejszymi, czyli doniczki, wazony, kwietniki oraz kawowe nawozy czy literaturę, która pomoże lepiej o nie zadbać. Wśród wystawców znajdą się również ludzie tworzący z roślin produkty, które umilą niejedne wiosenny czy letni wieczór – ekologiczne wina, różane przetwory, miody czy roślinne kosmetyki.


O to, aby nikt nie wyszedł głodny, zadbają wystawcy Wege Festiwalu (najpopularniejszego festiwalu kuchni roślinnej w Polsce), który w tym dniu stworzy specjalną strefę gastro.

Badyle to wydarzenie dedykowane miłośnikom wszelkich roślin, którym w tym dniu chcemy dać możliwość zrobienia zakupów, ale też dzielenia się swoją pasją z innymi i pogłębiania wiedzy na jej temat. Dlatego we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej zaprosimy gości na praktyczne warsztaty ogrodnicze poświęcone wysiewowi roślin, tworzeniu seed balls oraz prelekcje poświęcone coraz częściej pojawiającym się w miastach łąkom kwietnym i pszczołom, a także ogrodom społecznym – trendowi, który prężnie rozwija się w Polsce.

Jak wiadomo wiosna sprzyja przesadzaniu i rozmnażaniu roślin – domowi hodowcy będą więc mieli możliwość zamienić sadzonki przyniesionych roślin na nowe, a także zacieśnić więzi podczas wymiany roślin współorganizowanej z Polish Jungle – blogerką prowadzącą jedną z największych grup poświęconych pielęgnacji roślin.

 

JAK, GDZIE, KIEDY?

7. kwietnia 2019 | godz. 11-18 | 
Kraków | Forum Wydarzeń, ul. Marii Konopnickiej 28
wstęp wolny