Osiedle z widokiem na rzekę. Architekci zaprojektowali we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska przy ul. Krakowskiej powstaje nowy budynek – Krakowskie Tarasy. Przyszli mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do lokali położonych w pobliżu terenów zielonych blisko brzegu Oławy. Autorami projektu, inwestycji firmy IMS Budownictwo, jest pracownia AP Szczepaniak.

W budynku o powierzchni niemal 12 tysięcy metrów kwadratowych powstanie około 180 mieszkań. Inwestorowi zależało na tym, aby każde mieszkanie miało widok na rzekę Oławę. Jeżeli nie bezpośredni to przynajmniej pośredni. Zadbaliśmy o to, by w projekcie uwzględnić lokale, które będą zróżnicowane pod względem wielkości i funkcjonalności. Dzięki temu każdy powinien znaleźć tu mieszkanie odpowiadające jego oczekiwaniom i indywidualnym potrzebom – mówi Agnieszka Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak.

Budynek składa się z trzech tarasowo nałożonych na siebie brył. Najniższa – sześciopiętrowa – położona będzie najbliżej rzeki. Kolejne – jedenastopiętrowa i czternastopiętrowa – będą wznosić się tuż za nią – mówi architekt.  Z tarasów zbudowanych na dachach niższych kondygnacji podziwiać będzie można Oławę. Ponadto w projekcie zastosowano obwodowe tarasy oraz loggie dla wszystkich mieszkań. Lokale położone na parterze będą z kolei posiadać ogródki. Właściciele mieszkań nie będą mogli narzekać na brak roślinności. W obrębie osiedla znajdować się będzie zielony teren rekreacyjny dostępny tylko dla mieszkańców.

Chcieliśmy zapewnić mieszkańcom łatwy dostęp do rzeki bezpośrednim wyjściem na Bulwar wzdłuż rzeki Oławy, który w najbliższym czasie zostanie przez miasto zrewitalizowany i stanie się idealnym miejscem do spacerów, jazdy na rowerze lub biegania – komentuje autor projektu.

Krakowskie Tarasy będą ogrodzone i wyposażone w system monitoringu oraz kontrolę dostępu.  Na osiedlu wybudowane zostaną dwie kondygnacje garażu podziemnego z miejscami parkingowymi dla samochodów.