Królestwo bieli i szmaragdu. Mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu

Mieszkanie znajduje się w starej kamienicy we Wrocławiu. Jego wnętrze zaprojektował zespół KODO. Ich celem było wykorzystanie atutów lokalu i podkreślenie charakteru kamienicy.

Mieszkanie zlokalizowane jest przy ulicy Księcia Witolda. Składa się z holu, salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki. Projektując wnętrze architekci postawili na zieleń i złoto. To sprawdzony duet, który dobrze wygląda we wnętrzach.

Wspomniany motyw przewodni widać w każdej części mieszkania. Przestronny salon, połączony z kuchnią i odrębną sferą jadalną, duża sypialnia spojona z garderobą, spora łazienka i tradycyjny korytarz tworzą przejrzyste strefy użytkowe, subtelnie połączone spójnością aranżacji. Jako barwy bazowe wybrano neutralną biel oraz intrygującą zieleń, które zestawiono ze złotymi dodatkami. Biel stanowi tonację większości sprzętów – lekkich mebli w jadalni, salonie i sypialni, frontów zabudowy meblowej garderoby i kuchni, ceramiki łazienkowej oraz drobnych elementów dekoracyjnych w postaci ram obrazów. Biel tu rządzi, lecz tylko pozornie – przełamuje ją intensywny kolor ciemnej butelkowej zieleni, z rozmysłem ułożony w wybranych strefach. Pojawia się na meblach kuchennych, wyselekcjonowanych frontach zabudowy garderobianej, naściennych półkach oraz dużych płaszczyznach ścian. Przeniesiono ją nawet na sufit holu czy górne partie łazienki.

Kolejnym elementem manifestującym jej obecność jest rozłożysta kanapa, tapicerowana mięsistą, aksamitną tkaniną oraz niepowtarzalna w swojej urodzie naturalna zieleń roślin doniczkowych.


Całość uzupełniły dodatki w złotym kolorze – przestrzenne oprawy lamp, złote ramy obrazów, utrzymana w tej samej kolorystyce armatura łazienkowa i kuchenna przykuwają uwagę. Powstał prosty w formie, wręcz minimalistyczny wystrój, który przełamano mocnymi, złotymi akcentami. Dodatkowo we wnętrzu pojawiły się szare grafiki, które tonują przestrzeń.

źródło: KODO.pl

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Łazienka | Kuchnia | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie