Królestwo mebli w Warszawie: otwarcie salonu Mesmetric

Warszawski showroom Mesmetric doczekał się nowego otwarcia. Na dwukrotnie powiększonej, blisko 600-metrowej przestrzeni prezentuje całkowicie nową ekspozycję. Zmiany aranżacji mają oddawać głębszą metamorfozę, jaką przeszła marka Mesmetric.

Atelier Mesmetric znajduje się w postindustrialnych przestrzeniach Starej Fabryki Koronek przy ul. Burakowskiej w Warszawie. Showroom został założony przez Helenę Raczyńską-Pachut i Wiolettę Lenczowską blisko 10 lat temu. Od początku właścicielki postawiły na edukację – uruchomiły witrynę internetową z bogatymi opisami (dziś przeszło 10 tysięcy) produktów, staczając walkę o transparentność cenową, czy zabierając głos w zakresie nieetyczności podróbek.

Mesmetric jako pierwszy promował wzornictwo skandynawskie na polskim rynku. Z czasem, po burzliwym okresie dojrzewania, jego profil ewoluował, a portfolio ograniczyło do precyzyjnie dobieranych marek, będących synonimem luksusu, progresywności, jakości, osadzonych na silnych fundamentach tradycji. Dziś styl Mesmetric definiują: elegancja (B&B Italy, Poliform), design z pasją (Vitra), najlepsze rzemiosło (Giorgetti) połączone z nutką mody (Gubi) czy ekstrawagancji (Moooi) oraz selekcja unikalnego oświetlenia (KAIA, Rakumba, Astep, CTO Lighting).

Ciekawość i fascynacja siłą sprawczą designu, tego, jak oddziałuje na nasze życie, zawiodły nas ku najlepszym światowym markom, ponieważ to tu, nigdzie indziej, spotykają się talenty z biznesem skłonnym inwestować w nowatorskie wizje – mówi Helena Raczyńska-Pachut, współwłaścicielka Atelier.

Na powiększonej, pozwalającej odbyć niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni ekspozycji Mesmetric znajdziemy kultowe projekty B&B Italy, marki która od lat w swoich kolekcjach konsekwentnie interpretuje współczesną kulturę poprzez produkcję mebli najwyższej klasy, zaprojektowane we współpracy z gwiazdami światowego wzornictwa. Jedną z nich jest Patricia Urquiola, która specjalnie dla B&B stworzyła serię Husk. Ikoniczny fotel z podnóżkiem, krzesło czy sofa, które możemy podziwiać i testować w Mesmetric zostały zaprojektowane, by uzmysłowić, czym jest wygoda absolutna. Inny projekt designerki, któremu można przyjrzeć się bliżej na Burakowskiej jest sofa Tuffy-Time, model, który przyniósł marce olbrzymi sukces. Modularny system jest zaprojektowany wokół otomany, bazującej na stylu chesterfield i capitonné i doskonale oddaje mobilnego ducha współczesności. Do bazowego elementu dołącza się elementy z podłokietnikami, tworząc konfiguracje dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek 21 czerwca, fot. Adrian Kozak:

Dyrektorem kreatywnym B&B Italy jest Antonio Citterio – czołowa postać włoskiego przemysłu meblarskiego. System siedzisk Ray obecny w Mesmetric, który wykreował, to esencja klasyki. Dwie głębokości, duże możliwości kompozycyjne i detale, takie jak charakterystyczny szew biegnący wzdłuż profili obicia, zapewniają, że jest jednym z wnętrzarskich bestsellerów.

W Mesmetric pojawiają się także projekty precedensowe w historii B&B Italy oraz ciekawe nowości. Do pierwszych można zaliczyć sofę Saké, która jest pierwszą i jedyną rozkładaną kanapą w portfolio włoskiej marki. Saké wyznacza początek współpracy B&B Italia z Piero Lissonim i stanowi nowoczesny, harmonijny system o pięknej geometrii. Jeśli zaś mówimy o całkowitych nowościach, nie sposób nie dostrzec luster Madison zaprojektowanych przez Monicę Armani. Szczególnie pieczołowicie zaprojektowano ich ramy, wykonane z malowanego na brąz lub róż poliuretanu.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły