Kropla tworzy lampę. Poznajcie Bright Ripple, nowość Nordic Tales

W rodzinie lamp marki Nordic Tales pojawił się nowy wzór, nawiązujący do kręgów powstających na tafli wody od uderzenia spadającej kropli. To połączenie siły i spokoju, odwagi i delikatności okazało się idealnym tematem dla skandynawskiego designu!  

Duński brand ma w ofercie kilka wariacji na temat kulistego klosza z mlecznego szkła. Bright Breeze otrzymał formę otwartego kielicha, Bright Barocco to kula, ale odrobinę nieregularna – niczym perła, Bright Spot Brass jest kulą idealną, ale z niesymetrycznie nałożonym okrągłym detalem z mosiądzu. We wzorze Bright Modeco klosz jest żłobkowany, w Modeco+ forma ta wydłuża się w jajo. Wszystkie wzory są eleganckie, oszczędne, a przy tym oryginalne; przyciągają uwagę zdobniczym szczegółem, eleganckim połączeniem szkła i mosiądzu, wreszcie subtelnym blaskiem, który przenika przez satynowe ścianki klosza.

Lampa ze światła i wody

Inspiracją dla nowej propozycji  marki, lampy sufitowej Bright Ripple, były tzw. fale kapilarne, tworzące się na powierzchni wody w miejscu, w którym w gładką taflę uderzyła spadająca kropla. Efemeryczny efekt rozchodzących się kręgów został utrwalony na powierzchni szklanej kuli, w której zamknięty jest blask żarówki. Lampa daje jasne, lecz miękkie światło, łagodne dla oczu i nastroju użytkowników. Detal z litego mosiądzu, skrywający miejsce połączenia klosza z przewodem (czarnym lub kremowym), wizualnie i metaforycznie utrwala ulotny wzór „skradziony” naturze.

Uniwersalna elegancja

Lampa Bright Ripple znakomicie sprawdzi się w domu, ale także w restauracji, kawiarni, hotelu. Pasuje do różnych stylów, od skandynawskiego po glamour. Może występować solo, może w grupie. Ciekawym eksperymentem stanie się powieszenie jej w niedalekim sąsiedztwie na przykład Bright Modeco, której żłobkowana powierzchnia będzie pięknie korespondowała z delikatnymi „falami kapilarnymi” Ripple. Nowy wzór Nordic Tales to elegancja i wdzięk w jednym; to także idealne połączenie klasyki (okraszonej delikatną nutą retro) z nowoczesnością. Taka lampa nigdy się nie znudzi ani stylistycznie nie zestarzeje, może zatem stać się pięknym i ważnym elementem każdej aranżacji.


Wyłącznym dystrybutorem marki Nordic Tales na Polskę jest Pufa Design (www.pufadesign.pl), sklep oferujący produkty wiodących marek polskich i zagranicznych, głównie skandynawskich. Showroom Pufa Design mieści się w Kołobrzegu przy ul. Bałtyckiej 31.  

Czytaj też: Meble | Wnętrza | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie

źródło: Pufa Design