Krzesło jak chmura z międzynarodową nagrodą A’Design Award & Competition

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie, by unosić się na chmurach? Wreszcie można to zrobić w nieco bardziej przyziemny spobób, dzięki projektowi młodego japońskiego projektanta Shoty Urasaki. Krzesło jak chmura jego autorstwa to prawdziwy rarytas dla fanów nietuzinkowego dizajnu. Shota za projekt Clodu otrzymał nagrodę A’ Design Award & Competition. 

Shota Urasaki jest absolwentem Okinawskiego Uniwersytetu Sztuki. Urodził się i wychował w Okinawie, w Japonii. Tworzone przez niego projekty są przede wszystkim inspirowane naturą. Nic więc dziwnego, że jego najnowszy projekt nazwany Clodu również nawiązuję do przyrody i związanych z nią zjawisk. Tak młody Japończyk opisuje swoje krzwesło jak chmura:

„Niebo jest połączone wszędzie na świecie. Wszyscy ludzie widzieli chmury. Projekt inspirowany przez naturę będzie rezonował z różnymi ludźmi. Mieszkam na wyspie Okinawa na południu Japonii. Pewnego dnia zobaczyłem ruchome chmury, gdy na wybrzeżu padało. Pomysł na to krzesło wyszedł z ówczesnej scenerii. Krzesło ma przypominać chmurę, z której pada deszcz. Powierzchnia siedziska pozwala na uzyskanie wyglądu zbliżonego do chmury. Udało się to poprzez przebicie igłą włókna poliestrowego do pianki poliuretanowej. Nogi i cokół ze stali nierdzewnej w kształcie lustra umożliwiły wyrażenie deszczu i utworzonej przez niego kałuży. Myślę, że jest wiele osób, które wyobrażały sobie, kiedy były dziećmi, że mogą siedzieć na chmurach. Zdałem sobie sprawę z tej wyobraźni. Ponadto, produkt ten sprawia, że otaczająca go przestrzeń jest wizualnie przyjemna.” – mówi Shota Urasaki

Krzesło jak chmura jego autorstwa zostało nagrodzone w tegorocznym konkursie A’ Design Award & Competition w kategorii mebel.

O konkursie: 
A’ Design Award & Competition to największe na świecie, najbardziej prestiżowe i wpływowe wyróżnienie za wzornictwo, najwyższe osiągnięcie w dziedzinie projektowania. Kapituła konkursu A’Design Award & Competition wyróżnia ciekawe i oryginalne prace projektowe z całego świata, wybierane przez nią projekty mają być źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń projektantów, artystów, architektów, marek i agencji projektowych. Wstęp i nominacja jest otwarta dla wszystkich projektantów z każdego zakątku świata. Zgłoś swój udział klikając TUTAJ.

źródło: competition.adesignaward.com