Wyprodukowali krzesło z kultowej serii z PRL

Klasyczne krzesło Kowalskiego, które stanowiło część legendarnego zestawu ,,Mebli Kowalskich” – „meblościanek” (a które nigdy nie trafiło do produkcji) dziś ma już materialny kształt, który można je zobaczyć podczas wystawy w SH Studio.

Klasyczne krzesło Kowalskiego, które od momentu jego zaprojektowania nie trafiło do produkcji, doczekało się wreszcie swojej fizycznej odsłony. Zostało wykonane z bukowego drewna: giętej sklejki oklejonej naturalnym kasztanowym fornirem. Projekt czerpiący z bogactwa polskiego wzornictwa i sztuki lat 60. jest znów aktualny ze względu na skalę wnętrz w jakich mieszkamy dziś w Europie. Wizja nowoczesności sprzed blisko sześćdziesięciu lat pozostaje aktualna we współczesnym wzornictwie. Krzesło Kowalskiego jest też symbolicznym przykładem na to, jak polskie wzornictwo staje się elementem budowania tożsamości narodowej.

fot. materiały prasowe

Kultowe Krzesło Kowalskiego zobaczyć można w SH Studio przy ul. Wilczej 44 w Warszawie. Wystawa trwa do 29 czerwca 2017 r. SH Studio to pracownia architektury wnętrz założona przez parę designerów: Jana Szadkowskiego i Annę Henschke. Z kolei nowymodel.org to organizacja, która wdraża do produkcji wybrane projekty nowoczesnych mebli oraz innych artykułów wyposażenia domu i ogrodu.