Książka za worek śmieci. Przynieś śmieci i odbierz ulubioną książkę

Już 19 września odbędzie się XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Tym razem obejmie ona pięć największych miast Polski. Do wspólnego sprzątania mogą dołączyć mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Poznania. Na zarejestrowanych uczestników czekają książki!

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w marcu 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę, pisarkę i eko-aktywistkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem za ich zaangażowanie są książki. 


“Pomysł narodził się podczas festiwalu podróżniczego w Gryfinie, na którym promowałam swoją książkę ‘Indonezja. Po drugiej stronie raju’. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachęcać do czytania. Do tej pory odbyło się czternaście edycji akcji. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości. Udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci.” – opowiada Anna Jaklewicz.

19 września na uczestników akcji czeka łącznie 300 książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział w akcji wspólnego sprzątania Warszawy, Krakowa, łodzi, Wrocławia lub Poznania. Szczegóły wydarzenia i rejestracji uczestników znaleźć można w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2119817301485096

GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?
We wszystkich pięciu miastach objętych akcją spotykamy się w sobotę, 19.09.2020, o godzinie 10.00. Poniżej znajdziesz informacje o punktach zbiórki w poszczególnych miastach.

WARSZAWA / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać prawy brzeg Wisły. Spotykamy się na placu zabaw nad Wisłą, na przeciwko Beach Bar Aquatica. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Warszawie znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/EqbeLAq7kWEWAeUMA

KRAKÓW / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać okolice Zalewu Bagry. Spotykamy się przy Plaży Bagry, na końcu ulicy Bagrowej. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Krakowie znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/TJnRvYzM3UTMEe1K7

ŁÓDŹ / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać Las Łagiewnicki. Spotykamy się na polanie przy wejściu na ścieżkę spacerową równoległą do ulicy Skrzydlatej (Skrzydlata skrzyżowanie z Warszawską). Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Krakowie znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/SZ7n8LsbhvG3z12JA

WROCŁAW / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać okolice nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. Nasz punkt zbiórki znajdował się będzie na przeciwko basenu WKS Śląsk – po drugiej stronie ulicy Racławickiej. Dokładną lokalizację punktu zbiórki we Wrocławiu znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/GZyj3sP9q4UbiCD66

POZNAŃ / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać okolicę pętli Tramwajowej na Miłostowie. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Poznaniu znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/qYUun3t7Swd3fo8Y6

Czytaj też: Ekologia | Warszawa| Poznań| Zieleń| Recykling| Wydarzenia  | Kraków | Łódź Książka za worek śmieciSponsor strategiczny akcji: Rockwool
Patron medialny: Wirtualna Polska

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły