Już 19 września odbędzie się XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Tym razem obejmie ona pięć największych miast Polski. Do wspólnego sprzątania mogą dołączyć mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Poznania. Na zarejestrowanych uczestników czekają książki!

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w marcu 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę, pisarkę i eko-aktywistkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem za ich zaangażowanie są książki. 

„Pomysł narodził się podczas festiwalu podróżniczego w Gryfinie, na którym promowałam swoją książkę ‚Indonezja. Po drugiej stronie raju’. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachęcać do czytania. Do tej pory odbyło się czternaście edycji akcji. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości. Udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci.” – opowiada Anna Jaklewicz.

19 września na uczestników akcji czeka łącznie 300 książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział w akcji wspólnego sprzątania Warszawy, Krakowa, łodzi, Wrocławia lub Poznania. Szczegóły wydarzenia i rejestracji uczestników znaleźć można w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2119817301485096

GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?
We wszystkich pięciu miastach objętych akcją spotykamy się w sobotę, 19.09.2020, o godzinie 10.00. Poniżej znajdziesz informacje o punktach zbiórki w poszczególnych miastach.

WARSZAWA / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać prawy brzeg Wisły. Spotykamy się na placu zabaw nad Wisłą, na przeciwko Beach Bar Aquatica. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Warszawie znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/EqbeLAq7kWEWAeUMA

KRAKÓW / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać okolice Zalewu Bagry. Spotykamy się przy Plaży Bagry, na końcu ulicy Bagrowej. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Krakowie znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/TJnRvYzM3UTMEe1K7

ŁÓDŹ / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać Las Łagiewnicki. Spotykamy się na polanie przy wejściu na ścieżkę spacerową równoległą do ulicy Skrzydlatej (Skrzydlata skrzyżowanie z Warszawską). Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Krakowie znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/SZ7n8LsbhvG3z12JA

WROCŁAW / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać okolice nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. Nasz punkt zbiórki znajdował się będzie na przeciwko basenu WKS Śląsk – po drugiej stronie ulicy Racławickiej. Dokładną lokalizację punktu zbiórki we Wrocławiu znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/GZyj3sP9q4UbiCD66

POZNAŃ / Książka za worek śmieci
Będziemy sprzątać okolicę pętli Tramwajowej na Miłostowie. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Poznaniu znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/qYUun3t7Swd3fo8Y6

Czytaj też: Ekologia | Warszawa| Poznań| Zieleń| Recykling| Wydarzenia  | Kraków | Łódź Książka za worek śmieciSponsor strategiczny akcji: Rockwool
Patron medialny: Wirtualna Polska