Ten kubek powie Ci ile kalorii ma Twój napój. Wszystko dzięki czujnikom!

Po latach badań, dyrektor generalny i współzałożyciel startapu Mark One – Justin Lee opracował inteligentny kubek, który nie tylko mierzy ilość wypitego przez nas płynu, ale również powie ile zawierał kalorii.

Jest to możliwe dzięki licznym czujnikom zainstalowanym wewnątrz kubka. Mierzą one jego zawartość na poziomie molekularnym. Kubek Vessyl jest na tyle inteligentny, że rozróżni substancje, które w nim się znajdują. Z łatwością rozpozna czy w środku znajdują się lody, woda, kawa czy też wino.

Poza prostym śledzeniem kalorii Vessyl posiada również unikalną funkcję o nazwie Pryme. Funkcja ta pozwala mierzyć nasz  dzienny poziom  nawodnienia oraz ilość dostarczonej  energii w ciągu dnia. Z ekranu LED po prawej stronie, tego magicznego kubka, użytkownicy mogą sprawdzić, czy potrzebują więcej wody, albo czy nie przekroczyli dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Te ostatnie Vessyl oblicza po wpisaniu danych takich jak: wiek, wzrost i waga.

https://youtu.be/lu4ukHmXKFU

Nad dizajnem kubka pracował światowej sławy projektant Yves Behar. Vessyl posiada specjalną konstrukcje, która zapobiega wyciekaniu cieczy dzięki czemu kubek będzie idealnym kompanem w podróży.

Na tym nie koniec. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce powstanie cała linia naczyń takich jak miski czy kieliszki, które działałyby na podobnej zasadzie. Na razie jednak, zespół koncentruje się na pierwszym produkcie badając rynek zbytu. Kubek kosztuje 199 dolarów, jednak ci, którzy się pospieszą mogą go zdobyć w cenie 99 dolarów.