Kubeczki z fusów z kawy. Alternatywa dla jednorazówek! 

Wiedzieliście, że niemal 99% składu świeżo mielonej kawy stanowią fusy, które zazwyczaj wyrzucamy do kosza? Ci młodzi ludzie z Niemiec udowadniają, że można zmienić je w biodegradowalne kubeczki! 

Na pomysł wpadł Julius Lechner, który założył start-up Kaffeeform. Młody Niemiec zauważył, że 99% świeżo mielonej kawy stanowią fusy, które wyrzucamy do śmieci. Julius dodaje, że przeciętny Niemiec zużywa około 7 kg ziaren kawy, oraz zwraca uwagę na fakt, że odpady po ziarnach kawy są biodegradowalne, a w odpowiednich warunkach mogą stanowić nawóz do roślin.

Julius zaprosił do współpracy zarówno samych Niemców, którzy mogą oddawać fusy, jak i kawiarnie, które każdego dnia produkują dziesiątki kilogramów odpadów z ziaren. Kubeczki, które produkuje start-up Kaffeeform są w 100% biodegradowalne i w 40& składają się z odpadów po kawie. W Stanach Zjednoczonch każdego roku zużywa się ponad 120 miliardów jednorazowych kubeczków, które nie nadają się do odzysku. W Wielkiej Brytanii ponad 2,5 miliarda. Propozycja Lechnera może okazać się genialną alternatywą dla nieekologicznych jednorazówek. 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły