Kuchnie ZAJC. Tutaj króluje drewno! [ZDJĘCIA]

Kuchnie marki ZAJC to odpowiedź na pragnienie domu przytulnego, ciepłego i bliskiego natury. Z tej potrzeby wynika ogromna popularność naturalnych materiałów wykończeniowych. Dotyczy ona także kuchni, w której nadal królują modele wykończone fornirem. 

Drewno od zawsze było obecne w domu, dlatego budzi same dobre skojarzenia. Do dziś wiele elementów wyposażenia wnętrz jest z niego wykonywana. Forniry na meblach kuchennych sprawiają, że ta część domu niczym nie różni się od pozostałych. Tak wykończone meble zachwycają naturalnym wyglądem. Kolor i faktura drewna wprowadza do wnętrza ciepło i harmonię. Szczególne miejsce we wnętrzach zajmuje fornir dębowy, który jest wyjątkowo miły dla oka i przyjemny w dotyku. 

W najmodniejszych kuchniach fornir układany jest tak, by słoje biegły pionowo. To potęguje wrażenie lekkości. Naturalny charakter materiału podkreślić może głęboko wyszczotkowana powierzchnia. Taka wyraźnie wyczuwalna pod palcami matowa tekstura zastosowana jest w modelu Phantom marki Zajc, autorstwa Patryka Zajc. Najbardziej charakterystycznym i bardzo modnym elementem tej kuchni jest zintegrowany z wyspą stół. Tutaj ich połączenie rozwiązano w innowacyjny sposób. Konstrukcja wyspy oparta jest na przeciwwadze. Dzięki temu stół nie ma nóg, ale zachowuje swoją stabilność i wygodnie mogą przy nim usiąść nawet cztery osoby. Obok dębu w naturalnym odcieniu popularność zdobywa dąb wędzony. Spektakularny efekt osiągnięty jest tu przez subtelną grę odcieniami drewna. W ten sposób wykończone zostały fronty wyspy modelu Z4 marki ZAJC. 

Kuchnie ZAJC


Kuchnie ZAJC to też drewniane organizery do szuflad. Całkowitą swobodę kształtowania podziałów daje model składający się z dębowej podstawy z długimi żłobieniami lub okrągłymi otworami. W tych miejscach wsuwa się różnej długości stalowe przegródki lub drewniane kołki. Dzięki nim można dopasowywać podziały do aktualnie przechowywanych naczyń i akcesoriów. Inne wersje organizerów są indywidualnie zamawiane i konfigurowane z drewna dębowego lub sklejki w kolorze naturalnym (jasnym lub ciemnym) oraz w kolorze orzecha. Te luksusowe modele również zaprojektował Patryk Zajc, a wykonują je ręcznie doświadczeni rzemieślnicy z precyzją nieosiągalną dla najlepszych maszyn.

Model Phantom i Z4, podobnie jak kilka rodzajów organizerów, można zobaczyć na ekspozycji w poznańskim showroomie marki przy ulicy Ostrowskiek 536.

Czytaj więcej: Wnętrza | Drewno | Dom jednorodzinny

źródło: ZAJC (www.zajc.pl)