Kukurydza przez przypadek wysypana na torowisko. Jest jak artystyczna instalacja

Ta nietypowa trasa kolejowa znajduje się w Crystal w stanie Minnesota. Przez błąd w załadunku wagonu towarowego na ziemię wysypała się kukurydza tworząc niesamowity efekt, który jest jak artystyczna instalacja.

Rozsypane ziarna kukurydzy znajdują się na odcinku liczącym ponad 600 metrów długości. Nietypową atrakcję odkrył Mike Parker, który opublikował zdjęcie w serwisie Twitter. Jak zaznaczył autor zdjęcia, na miejsce przybył jako jeden z pierwszych, dlatego zastał żółtą ścieżkę w “nietkniętym” stanie. Jego fotografia szybko zyskała popularność internautów, którzy porównali ją do filmu Czarnoksiężnik z Krainy Oz. To właśnie w tej kultowej produkcji gra Dorotka, która udała się do Szmaragdowego Grodu właśnie po drodze wybrukowanej żółtą kostką.

Powstała swego rodzaju artystyczna instalacja, której żółty kolor świetnie kontrastuje z białym i szarym krajobrazem. Zebrana kukurydza ma głębokość niemal czterech centymetrów, a otoczenie szyn skutecznie chroni ją przed wiatrem. Dlatego z nietypowej atrakcji mogą ucieszyć się skrzydlaci mieszkańcy pobliskich lasów.

artystyczna instalacja
Nietypowa “instalacja artystyczna” z kukurydzy, fot. Mike Parker (Twitter)

Jednak nic nie trwa wiecznie. Rzecznik prasowy Canadian Pacific Railway ogłosił, że służby zajmą się „problemem” i posprzątają torowisko. Na szczęście na niezelektryfikowanej trasie pociągi jadą dość wolno, a maszyniści zostali uprzedzeni o konieczności zachowania ostrożności przy pokonywaniu tego liczącego 600 metrów żółtego odcinka. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko zderzenia z dzikimi zwierzętami.

Żółta droga inspirowana Czarnoksiężnikiem z krainy Oz, fot. Sam Howzit (Flickr)

Zobacz też nietypowy wiadukt zbudowany w Holandii, który zdaje się przeczyć prawom fizyki – tutaj.

Most, który zdaje się przeczyć prawom fizyki. Tak budują w Holandii