Kurort nadmorski

Kurort nadmorski w Świnoujściu. Tak powinny wyglądać publiczne przestrzenie

Kurort nadmorski w Świnoujściu zaprojektowali architekci z biura Pniewski Architekci. Zaprojektowany trakt dla pieszych i rowerzystów zdobył tytuł najlepszej przestrzeni publicznej województwa zachodniopomorskiego.

Budowa spacerowej ścieżki rozpoczęła się w 2018 roku i zakończyła w 2020 roku. To przykład udanej inwestycji publicznej, w której połączono elementy tradycyjne z nowoczesnymi. Architekci odpowiadali za przygotowanie projektu rewitalizacji i przebudowy historycznego układu głównej promenady miasta i uzupełnienie go o nowy ciąg rekreacyjno-spacerowy zwany “ścieżką zdrowia”.

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Świnoujście zyskali tu nową fontannę, zegar wodny, tężnię, zamgławiacze, ścieżkę dla rowerów i rolkarzy, siłownię pod chmurką, plac zabaw i ogród sensoryczny. Co ciekawe, specjalnie z myślą o tym miejscu architekci zaprojektowali unikalne meble miejskie: ławki, podnóżki, stojaki na rowery, ringi, zacieniacze, oznaczenia wejść na plażę i zaaranżowano ekspozycję zieleni. Całość uzupełniła nowa zieleń dając bardzo doby efekt wizualny.

Dobrze, że miasto postawiło na jakość. Spacerowy trakt oglądaliśmy na własne oczy i dzięki niemu śmiało możemy powiedzieć, że Świnoujście uchodzi za jeden z najładniejszych kurortów nad Bałtykiem.

Kurort nadmorski


Kurort nadmorski w Świnoujściu otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego w 2019 roku. Architekci z biura Pniewski Architekci nad projektem małej architektury współpracowali z pracownią Razy2.

Czytaj też: Meble miejskie | Ciekawostki | Zieleń | Miasto | whiteMAD na Instagramie

źródło Pniewski Architekci