Na ulicy Świętojańskiej znajduje się 80 donic w kształcie łódek z pięknymi kwiatami. // fot. Przemysław Kozłowski

Kwietne łódki. W Gdyni stanęło 100 donic przypominających łodzie!

Kwietne łódki stanęły na ulicach Gdyni. Nowe nasadzenia w Gdyni pojawiły się w… łódkach, a dokładniej w donicach w kształcie łódek. Na ulicy Świętojańskiej znajduje się 80 takich donic, a przy ul. Bema – na wysokości Teatru Miejskiego – jest ich 21. W „kwietnych łódkach” pojawiły się niezapominajki w różowej, białej i niebieskiej odmianie oraz jaskry azjatyckie, które zachwycają swoimi wiosennymi, żywymi kolorami.

 

Przed Urzędem Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) również zrobiło się kolorowo. Miejski kwietnik ozdobiły bratki, które układają się we wzór… rybki! To realizacja zwycięzkiej pracy w konkursie „Gdynia Malowana Kwiatami”, której autorem jest Michał Fijołek z kl. II A Szkoły Podstawowej nr 20 w Gdyni.

“Wiosną Gdynia zmienia się w kolorowy ogród. Wprawdzie temperatury nie są jeszcze zbyt wysokie i przyroda powoli rozkwita, to powstają kolejne roślinne aranżacje w mieście tworzące wiosenną atmosferę” – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


W całej Gdyni w wielu miejscach zakwitły rośliny cebulowe. Przy skrzyżowaniu ul. Wielkopolskiej i Zwycięstwa, na Węźle Franciszki Cegielskiej oraz przy ul. Miętowej dumnie prezentują się narcyzy. Przy al. Marsz. Piłsudskiego rozkwitły żółte narcyzy z niebieskimi cebulicami, a na Kolibkach można natknąć się na białe cebulice i szafirki. Bratki znajdziemy przy fontannie na Skwerze Kościuszki. Oprócz tego, w okolicy skrzyżowania Skweru z ul. Świętojańską, zewnętrzną obwódkę rabaty bylinowej ozdobiły stokrotki. Z kolei Forsycje można zobaczyć na rabatach wzdłuż ul. Morskiej. Jak wam się podobają kwietne łódki?

Czytaj też: Ekologia | Gdynia | Zieleń | Miasto | whiteMAD na Instagramie

źródło: gdynia.pl
zdjęcia: Marcin Mielewski / Przemysław Kozłowski / Mariia Kamenska z grupy „Gdynia w obiektywie” na Facebooku