Kwietnik Floos od Bujnie. Zaproś naturę do swojego domu!

W dobie urbanizacji i zanikającej przestrzeni naturalnej, wnętrza naszych domów i miejsc pracy mogą stać się bastionem zieleni, przynoszącym spokój umysłu oraz pobudzającym kreatywność. Jak pokazują badania, obecność roślin w pomieszczeniach może znacząco poprawić jakość powietrza, obniżyć poziom stresu i zwiększyć ogólną satysfakcję z życia. Oto innowacyjny kwietnik Floos od Bujnie.

Kwietnik Floos jest przełomem w projektowaniu przestrzeni zielonych. Modularna konstrukcja pozwala na dowolne konfiguracje, adaptując się zarówno do małych mieszkań, jak i dużych przestrzeni publicznych. Możliwość ciągłego dodawania elementów, na podobieństwo rozrastających się roślin, oferuje nie tylko estetyczną, ale i praktyczną wartość, umożliwiając rozwój roślin w optymalnych warunkach.

Inspiracja prosto z natury

Floos to twór dwóch znakomitych projektantek Izabeli Serej oraz Aleksandry Majdzik. Inspiracją do jego stworzenia była sama natura i proces pączkowania, symbolizującego wzrost i regenerację. Ta metafora rozwoju jest nie tylko głęboko zakorzeniona w naszej psychice, ale także stanowi zachętę do ciągłego rozwijania naszych przestrzeni. Multiplikacja modułów kwietnika zachęca do eksperymentowania i dostosowywania, co wpisuje się w teorię samoefektywności, sugerując, że interakcja z przestrzenią może przyczyniać się do lepszego samopoczucia.

Głównym założeniem projektu było stworzenie modułowego systemu, który mógłby naśladować naturalne wzorce wzrostu roślin. Kwietnik FLOOS składa się z trzech zasadniczych elementów: kwiatu- tj. metalowej półki, która służy jako miejsce na doniczkę z rośliną; łodygi – które stabilizują konstrukcję i przytwierdzają ją do ściany, oraz Pąków- które stanowią zakończenia łodyg i łączniki pomiędzy kolejnymi modułami – tłumaczą projektantki.

Jakość i design

Kwietnik Floos można dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc indywidualne i unikalne ścienne konstrukcje, które dopasują się nawet do najbardziej wymagających i niedostępnych przestrzeni.

fot. Remont u Ciebie

Sam kwietnik wykonany jest z metalu, malowany proszkowo i co ważne zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce! Za swoją jakość i wykonanie zdobył wyróżnienie Dobrego Wzoru 2023, przyznawane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego jak i nominację do Śląskiej Rzeczy 2023 roku!

Odkryj magię zielonych przestrzeni z kwietnikiem FLOOS! Wejdź na bujnie.pl i zainspiruj się, jak łatwo i efektownie możesz przemienić swoje wnętrze w bujną oazę. Oprócz Floosa, znajdziesz tam wiele innych kwietników i inspiracji, które pomogą ci wprowadzić radość do swojego życia!

Więcej o kolekcji Floos na stronie: https://bujnie.pl/kolekcje/kolekcja-floos. Oraz w sklepie: https://bujnie.pl/produkt/kwietniki-wiszace/kwietnik-floos.

źródło: www.bujnie.pl

Czytaj też: Rośliny | Minimalizm | Gadżety | Meble | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły