Laboratorium Kryminalistyczne w Poznaniu. Najnowocześniejsze w Polsce

W Poznaniu powstaje nowe laboratorium kryminalistyczne. Jego budowa rozpoczęła się wiosną tego roku. Projekt budynku powstał w biurze architektonicznym Pracownia PL+.

Nowy budynek Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną. W sumie powierzchnia użytkowa nowego gmachu wyniesie 6690 m kw. Nowoczesny gmach powstanie przy ulicy Mansfelda na Jeżycach, w sąsiedztwie Komendy Wojewódzkiej Policji.

W nowoczesnym biurowcu będą pracować specjalistyczne pracownie i policyjni eksperci, którzy obecnie rozlokowani są w różnych pomieszczeniach komendy wojewódzkiej zaadaptowanych na pomieszczenia laboratoryjne. W tym gmachu wykonywane będą badania zlecane przez sądy, prokuraturę, Urząd Celno-Skarbowy, Żandarmerię Wojskową, Straż Graniczną i inne instytucje państwowe.

Nowy obiekt będzie najnowocześniejszym laboratorium kryminalistycznym w Polsce. Placówka sprawi, że terminy wykonywanych badań będą szybsze co ma wpłynąć na skrócenie czasu prowadzonych postępowań. Policyjni eksperci będą też mogli na nowo badać stare sprawy, w tym przestępstwa z tak zwanego Archiwum X.


Wykonawcą projektu jest spółka Dekpol Budownictwo. Nowe laboratorium kryminalistyczne w Poznaniu zbudowane zostanie w ciągu dwóch lat. Inwestycja będzie sfinansowana z funduszu modernizacyjnego Policji.

Pracownia PL+ ma swoją siedzibę w Poznaniu. Tworzy ją zespół architektów, który specjalizuje się w projektowaniu budynków usługowych, przemysłowo-magazynowych, produkcyjnych i dla instytucji publicznych. W portfolio pracowni można znaleźć również projekty domów jedno i wielorodzinnych, renowacji zabytkowych obiektów czy analizy urbanistyczne. – Lubimy współpracować z klientami odważnymi, otwartymi na nowe rozwiązania, o szczególnych wymaganiach i wrażliwości. Zapewniamy kompleksową obsługę projektową oraz towarzyszymy klientowi we wszystkich fazach procesu inwestycyjnego – od pierwszego pomysłu do zakończenia prac budowlanych – pisze na swojej stronie Pracownia PL+.

projekt: Paweł Litwinowicz PRACOWNIA PL+ (www.plplus.pl)

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu (wielkopolska.policja.gov.pl)

Czytaj też: Biuro | Miasto | Poznań | Polecane | Modernizm | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły