Łączą dobry smak i dobry design. Poznajcie Loft Kulinarny

Loft Kulinarny to marka łącząca design ze smakiem tworząc serię unikalnych przedmiotów i smakołyków. W ten sposób powstały ceramiczne talerze i patery oraz kultowe baby – maślane i czekoladowe.

Marka Loft Kulinarny powstała z połączenia kilku ważnych składników: doświadczenia, pasji tworzenia, energii do działania, miłości do przyrody i sztuki oraz chęci stworzenia holistycznego miejsca, w którym można nasycić zmysły. Loft Kulinarny powstał, aby przypomnieć nam, że jedzenie to sztuka. Sztuka przygotowywania potraw, sztuka serwowania, sztuka wyboru tego, co wartościowe i wreszcie sztuka kosztowania.

Loft Kulinarny to miejsce, w którym wszystko ze sobą współgra. Nasze produkty tworzymy ręcznie według wyjątkowych receptur i w poszanowaniu natury. Nasze rzemiosło tworzą twórcy, którzy specjalizują się w danym produkcie. Nasze czekolady wykonane są z naturalnych składników. Tabliczki czekolady pakujemy w ekologiczne folie z kukurydzy. Jesteśmy pionierkami wprowadzenia takiej folii na rynek polski – mówi założycielka Loftu Kulinarnego.

Minimalistyczne opakowania z kukurydzy są biodegradowalne. Z kolei seria kaw specialty posiada opakowania “CO2 free”. W ten sposób Loft Kulinarny odpowiada na ekologiczne wyzwania współczesnego świata.

W portfolio marki znalazły się naczynia idealne do kuchni i jadalni. Zamiast seryjnej produkcji marka postawiła na unikalny design. Naczynia produkowane są ręcznie przez lokalnych artystów i rzemieślników, a do sprzedaży trafiają w limitowanych partiach.

Wspieramy przyrodę i sztukę. Kupując czekoladę mleczną owoce na miodzie oraz piernik w kształcie pszczółki pomagacie zasiewać łąki kwietne. Część zysku przekazujemy Fundacji Łąka z którą posiejemy więcej łąk dla pszczół i dla nas. Wspieramy akcje społeczne, bo wierzymy, że wspólnie możemy dokonać więcej dobrego. „Zaadoptowaliśmy” pszczółkę autorstwa Poli Dwurnik dla akcji Zróbmy to razem dla Pszczół! Do sprzedaży trafiły wyjątkowe, naturalne bieżniki z których część dochodu pomoże budować centrum pszczele w Fundacji Pociechom w Warszawie – dodaje założycielka marki.

Baba maślana

W ofercie Loftu Kulinarnego znajdziecie między innymi lniane worki na pieczywo, obrusy również uszyte z lnu, ceramiczne patery na jajka, talerze i słodkości! Jeśli chodzi o te ostatnie to naszymi faworytami są biała czekolada z pistacją i żurawiną oraz maślana baba z pomarańczami. Produkty marki Loft Kulinarny znajdziecie w naszym sklepie klikając TUTAJ

Kim jest założycielka marki Loft Kulinarny przeczytacie w 14. numerze magazynu whiteMAD, którego premiera nastąpi z końcem września tego roku.

Czytaj też: Ceramika | Tkanina | Sztuka | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

źródło: Loft Kulinarny

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły