Lamborghini i MIT stworzyło supersamochód, który SAM SIĘ NAPRAWIA. Zobaczcie wideo!

Projekt ma stać się krokiem milowym w branży motoryzacyjnej. Elektryczny supersamochód od Lamborghini, nie tylko będzie ultrawydajny, ekologiczny, ale także jako pierwsze pojazd na świecie, będzie potrafił sam się naprawić. Wow!

Samochód konceptowy włoskiej marki Lamborghini został stworzony we współpracy z jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie – MIT (Massachusetts Institute of Technology). Eksperci pracowali nas samochodem, który będzie kontynuował tradycje firmy, a jednocześnie wprowadzi na rynek motoryzacyjny zupełnie nową jakość i nowe technologie. Takie właśnie ma być nowe Lamborghini. Jego nowatorska technologia „self-healing”, co tłumaczyć można jako „samodzielne leczenie” polega na naprawianiu zewnętrznych usterek pojazdu, bez potrzeby wizyty w serwisie. Technologia opiera się na siatce czujników informujących komputer pokładowy o ewentualnych usterkach, czy zadrapaniach. Następnie, niewidoczne dla oka, nanorurki wypełniają defekt i zapobiegają dalszym pęknięciom czy odpryskom.

Dzięki współpracy z MIT, dokonaliśmy tego, z czego znana jest marka Lamborghini. Napisaliśmy na nowa zasady panujące w świecie supersamochodów

To nie wszystkie osiągnięcia naukowców. Samochód wyposażono w elektryczny, ultrawydajny silnik, a także nowatorską technologię odzyskiwania i magazynowania energii.Pojazd posiada również system autonomicznej jazdy, która nie wymaga ingerencji kierowcy.