Lamborghini z LEGO

Lamborghini z LEGO w skali 1:1. Zestaw składa się z 400.000 elementów! 


Lamborghini z LEGO, które zaprojektowali i złożyli projektanci z duńskiego koncernu LEGO to prawdziwy olbrzym i prawdopodobnie największy samochód wykonany wyłącznie z kultowych klocków. Zestaw składa się z 400.000 elementów, a po jego ułożeniu powstaje naturalnych wymiarów pojazd w skali 1:1. Dla porównania, oryginalny zestaw z Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:8, który można kupić w sklepie składa się “zaledwie” z 3697 elementów. 

Komplet klocków, z których powstaje naturalnych wymiarów Lamborghini z LEGO powstał w ramach promocji komercyjnego zestawu Lamborghini Sián FKP 37 (w skali 1:8). Zestaw zaprojektowali i wykonali pracownicy duńskiego koncernu. Cały komplet składający się z 400.000 (!) elementów składało 15 osób przez 8660 godzin.

Model Lamborghini z LEGO naturalnej wielkości, składający się z 154 różnych elementów LEGO, w najdrobniejszych szczegółach oddaje futurystyczną estetykę Sián FKP 37Szkielet modelu pokryty jest warstwą z elementów LEGO Technic, połączonych ze sobą w “energetyczną powłokę”.


Nawet elementy oświetlenia Lamborghini zostały fachowo odwzorowane w modelu, a technicy-elektrycy LEGO zadbali o to, by wszystkie światła i odblaski wzdłuż karoserii odzwierciedlały reflektory sześciokątne światła tylne prawdziwego samochodu Lamborghini Sián FKP 37.

Wnętrze modelu jest wykonane z takim samym poziomem szczegółowości, z kierownicą opatrzoną logo słynnego producenta samochodów, z elementami sterującymi na desce rozdzielczej zbudowanymi z klocków LEGO i fotelami wyścigowymi. Co więcej, oficjalna lakiernia Lamborghini użyczyła swojej palety kolorów do pomalowania modelu. Nie zabrakło również charakterystycznego dla tego modelu refleksu widzianego pod światłem UV.

Nasi projektanci uwielbiają wyzwania, więc można sobie wyobrazić ich radość, gdy zadaliśmy im zadanie, by przypadku tego modelu myśleli nieco szerzej niż zwykle. Kreatywność, na jaką pozwala LEGO Technic jest niemal nieograniczona” – powiedziała Lena Dixen, starszy wiceprezes ds. produktów imarketingu w LEGO Group

Czytaj też: LEGO | Dzieci | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie  | Edukacja | Motoryzacja

źródło: LEGO.com 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły