Lamele na płycie 3D – wykorzystanie, montaż, wizualizacje. Do jakich wnętrz będą pasować?

Lamele to niezwykle prosty sposób na dekorację i ekspresową odmianę wnętrz. Jeśli tylko najdzie cię chęć na urozmaicenie swojej przestrzeni – nie musisz wzywać fachowca! To produkt bardzo łatwy w montażu, który możesz wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie gotowych modułów w postaci lameli przymocowanych do płyty HDF.

W ofercie www.golddoor.pl pojawiła się ostatnio nowość z tej kategorii, gdzie wykorzystano płytę o grubości 3mm. Sprawdź jakie zalety posiada ten produkt i do jakich wnętrz będzie pasować wprost idealnie.

Lamele na płycie – do jakich wnętrz pasują najbardziej?

Lamele, czy inaczej listwy dekoracyjne to produkt do samodzielnego montażu na ścianach lub suficie. Wspaniale wygłuszy i podniesie walory estetyczne każdego pomieszczenia.

Niepodważalną zaletą lameli jest ich elegancki kształt, dzięki czemu często wykorzystywane są w biurach, hotelach, spa i innych oficjalnych miejscach. Dają bowiem niezwykłe wrażenie nowoczesnej aranżacji, która jednocześnie kojarzona jest z klasycznym, przytulnym wystrojem.

W mieszkaniach niezwykle często praktykowany jest montaż lameli na ścianie tuż za telewizorem. Idealnie sprawdzają się tutaj gotowe moduły na płycie HDF. Dają wówczas efekt nie tylko lepszej akustyki, ale optycznie wnoszą ciepło do strefy codziennego relaksu i są sposobem na wyeksponowanie urządzenia.


Innym, popularnym miejscem jest zdobienie ścian przy domowych biblioteczkach, w miejscach gdzie stoją doniczkowe kwiaty, a także w sypialniach tuż przy łóżkach.

Zalety lameli na płycie

Największą zaletą lameli na płycie jest ekspresowy i tani montaż. Nie wymaga wizyty fachowca, ani specjalistycznej wiedzy.

Oto w jaki sposób zamontujesz je samodzielnie krok po kroku:

  1. Zaplanuj miejsce oraz wzór montażu. Ustal pion lub poziom lameli. Na płytach są już rozmieszczone listwy montażowe. Pamiętaj aby rozpocząć od modułu podstawowego, każdy kolejny musi być modułem łączącym
  2. Przytnij je do pożądanej długości (jeżeli zależy Ci na profesjonalnym skróceniu ➔ w naszej ofercie posiadamy usługę cięcia lameli).
  3. Przytwierdź płyty do ściany za pomocą kleju bądź wkrętów. Sposób montażu płyt musi być dostosowany do grubości płyty oraz powierzchni, na której będzie montowana.
  4. Na każdy lamel w frez nałóż klej montażowy. Uważaj, aby nie było go zbyt dużo! Istnieje wtedy ryzyko, że wycieknie poza obszar lamela.
  5. Przyklej lamele do listew montażowych rozmieszczonych na płytach.

Brzmi prosto? W rzeczywistości dokładnie tak jest!

Kolejną zaletą lameli na płycie w wersji 3mm jest jej minimalna grubość. Umiejscowione są na niej w regularnych odstępach poszczególne elementy kompozycji. Dzięki temu zainstalowany moduł nie odstaje od ściany i subtelnie wkomponowuje się we wnętrze. Lamele na płycie są również idealnym rozwiązaniem, gdy borykasz się z nierównościami i różnego rodzaju innymi skazami na ścianach. Wszystko zostanie zamaskowane! W sklepie internetowym golddoor.pl do wyboru znajdują się dwie wersje modułów: z pięcioma sztukami lameli bądź trzema.

Jeśli szukasz sposobu na efektowną metamorfozę wnętrza przy niskim nakładzie pracy i niewielkim koszcie – lamele na płycie HDF to świetny wybór! Sprawdź ofertę polskiego producenta na www.golddoor.pl!

O Gold Door:

Producent lameli ściennych, listew przypodłogowych, drzwi i designerskich mebli. Na rynku od ponad 25 lat wyznacza trendy i dzieli się swoją pasją do ozdabiania wnętrz z klientami detalicznymi, hurtowymi, projektantami i architektami z Polski oraz innych krajów Europy.

źródło: materiały prasowe Gold Door

Czytaj też: Wnętrza | Drewno | Detal | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.