Lampa z LEGO. Hit czy kit?

Lampa z LEGO? Czemu nie! Australijska firma produkująca oświetlenie zapropnowała model lampy, który niemal w całości wykonany jest z klocków LEGO pochodzących ze skupów i recyklingu. W efekcie – jak zapewniają autorzy – powstała kolorowa, trwała i ekologiczna obudowa na lampę, która z pewnością przypadnie do gustu fanom LEGO. 

Lampa z LEGO to produkt autorstwa pracowni Ambience Studio pochodzącej z australijskiego Melbourne. Prosta oprawa oświetleniowa, wykonana całości ze zużytych klocków i płytek LEGO, emituje rozproszone światło, które wraz z kolorową ramą nadaje ekscentryczny charakter otaczającej przestrzeni. Dzięki zamontowanemu sznurkowi lampa może być zawieszona na suficie jako lampa wisząca lub osadzona na podłodze jako element dekoracyjny.

“W tej zabawnej i praktycznej konstrukcji wąska ramka oświetlenia składa się z nowo używanych kawałków LEGO o starannie dobranych kolorach, które wnoszą do otoczenia żywiołowość charakter. Ponadto oprawa jest wyposażona w dwukolorowy elastyczny kabel, dzięki czemu oprawa może być zawieszona na suficie, zamontowana na ścianie, a także po prostu postawiona na podłodze” – tłumaczą projektanci z pracowni Ambience Studio


Warto zaznaczyć, że pracownia Ambience Studio założona 1987 roku,  tworzy nietuzinkowe projekt od lat, współpracując z najbardziej cenionymi pracowniami na całym świecie. Wśród klientów znalazły się takie marki jak Aesop, MUJI, czy sieć hoteli Hilton. Prace pracowni były niejednorkotnie nagradzane w międzynarodowych konkursach w tym LIT, czy London Lighting Design Awards.

O LEGO pisaliśmy niejednokrotnie. Te tematy również mogą Cię zainteresować: 

źródło: Ambience Studio (https://ambiencelighting.com.au) / zdjęcia: Ambience Studio (https://ambiencelighting.com.au)

Czytaj też: Oświetlenie | Plastik | LEGO | Recykling | Ciekawostki