Lampki ogrodowe jak grzyby OOLITE

Lampki ogrodowe jak grzyby. Ich zadaniem jest nie tylko świecenie!

Lampki ogrodowe jak grzyby autorstwa projektantów z pracowni 9010 novantadieci to kolekcja różnorodnych lampek LED, których celem jest podświetlanie przydomowych rabat, ścieżek, tarasów, czy klombów. Autorzy kolekcji nazwanej OOLITE chcieli, by lampki dawały subtelne światło, które pozwoli na korzystanie z ogrodu po zmroku, przy jednoczesnym niezanieczyszczaniu środowiska światłem. Co więcej, same lampki mają być integralną częścią ogrodu dzięki swoim naturalistycznym kształtom. Inspiracją do stworzenia kolekcji – jak nie trudno się domyślić – był świat grzybów.

9010 novantadieci to pracownia projektowa założona w 2011 roku przez grupę projektantów, którzy już wcześniej zajmowali się projektowaniem oświetlenia oraz wysokiej jakości ceramiką. W ramach tworzenia nowej kolekcji lampek ogrodowych projektanci stworzyli kolekcję OOLITE składającą się z sześciu modeli. Trzy z nich funkcjonowały już wcześniej, jednak w ramach aktualizacji asortymentu zyskały nową paletę kolorystyczną. Kolejne trzy powstały jako nowości, wynikające ze zgłaszanych przez klientów potrzeb.

Lmpka CUP wyposażona w pojemnik na wodę lub nasiona dla ptaków

W ramach pierwszej kolekcji powstały modele SMOOTH, GRIT oraz ROUGH. Nowe modele to BIG, CUP oraz TERRA. Model BIG to najwyższy obiekt, który u góry zwieńczony jest ceramiczną pokrywką imitującą kapelusz grzyba. Wersja CUP pełni kilka funkcji jednocześnie – jest zarówno lampką, jak i karminikiem i poidełkiem dla zwierząt w jednym. Ostatnia z nowoście do lampka TERRA, która przypomina niskiego, świecącego grzyba, którego zadaniem jest subtelne doświetlanie ścieżek w ogrodzie.

Każdy model dostępny jest w sześciu wariantach kolorystycznych. Każdy z “kapeluszy” wykonany jest z wysokowydajnego betonu opracowanego przez firmę BETALY. Jak tłumaczą projektanci, produkty z serii OOLITE powstały z realnej potrzeby. Autorzy zauważyli, że lampki, często szpecą ogrody, co sprawiło, że postanowili stworzyć lampki ogrodowe jak grzyby, które po zgaszeniu, będą stanowiły estetyczne uzupełnienie ogrodu, rabat, czy donic. 

źródło, zdjęcia: 9010 novantadieci /  https://9010.it/it 

Czytaj też: Włochy | Ceramika | Oświetlenie | Budki lęgowe  | Zwierzęta | Ekologia | Place, Skwery, Parki

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły