Maja Ganszyniec zaprojektowała lampy akustyczne. Są piękne i tłumią hałas!

Lampy akustyczne Mist od polskiej projektantki Mai Ganszyniec to nie tylko piękny dizajn, ale także funkcjonalność. Projektantka Maja Ganszyniec, znana między innymi ze współpracy z Ikea, stworzyła innowacyjną kolekcję lamp akustycznych dla marki Mute, producenta rozwiązań akustycznych do przestrzeni użytkowych: biur, hoteli, restauracji. 

Kolekcja lamp Mist zaprojektowana przez Maję Ganszyniec w innowacyjny sposób łączy funkcje akustyczną i oświetleniową z ponadczasowym designem. Dzięki zastosowaniu delikatnych półprzezroczystych tkanin i ich plisowania lampy Mist dają wrażenie lekkości i subtelności jednocześnie izolując dźwięki i poprawiając komfort akustyczny. Kolekcja lamp Mist to pierwszy projekt Mai Ganszyniec łączący obszar akustyki i oświetlenia.


W skład kolekcji Mist wchodzą cztery lampy – dwie lampy wiszące oraz dwie stojące. Lampa stojąca Mist dostarcza dyskretnego ambientowego światła, jednocześnie stylowo dzieląc przestrzeń i izolując dźwięki. Wersja wisząca dopełnienie kolekcji, zapewnia dobre oświetlenie przestrzeni i ociepla wnętrze. Lampy Mist znajdą zastosowanie w lobby hotelowych, restauracjach, przestrzeniach biurowych czy kawiarniach. 

Monochromatyczne lampy dostępne są w sześciu zestawach kolorystycznych i w trzech rodzinach tkanin starannie dobranych przez projektantkę. Dodatkowo w lampach stojących istnieje możliwość zainstalowania na metalowej pokrywie ładowarki indukcyjnej lub portu USB dla zwiększenia jej funkcjonalności. Kolekcja Mist jest dostępna w sprzedaży od marca.

„To mój pierwszy projekt łączący ze sobą dwa bardzo interesujące mnie obszary – akustykę i światło. Zależało mi na zaprojektowaniu produktu wielowymiarowego, który odpowiada na hybrydowe, zmienne potrzeby, a jednocześnie wpisuje się w coraz ciekawsze i eklektyczne wnętrza biur, ale też reprezentacyjne przestrzenie hoteli i restauracji.” – mówi Maja Ganszyniec. „W projekcie Mist udało się nam stworzyć niewidzialną barierę dla dźwięku. Aspekt światła został w nim ujęty na dwa sposoby, osobno dla dnia i wieczoru. Mist to obiekt, który wydzielając przestrzeń nie blokuje światła dziennego, a po zmroku tworzy atmosferyczne oświetlenie dla wnętrza. Według mnie to jego największa zaleta.” – dodaje projektantka. 

Maja Ganszyniec na co dzień prowadzi Studio Ganszyniec specjalizujące się w projektowaniu wzorniczym. Jest także założycielką marki Nurt oraz dyrektor kreatywną firmy Profim. Projektuje dla takich marek jak Ikea, Comforty, Noti czy Amica. W 2017 Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał jej nagrodę Projektantki Roku.

Marka Mute działa na ryku od 2016 roku. W swojej ofercie ma m.in. budki akustyczne, oświetlenie akustyczne, a także panele i ekrany dźwiękochłonne. 

Informacje dodatkowe:
W Mute tworzymy produkty zapewniające komfort akustycznych w przestrzeniach użytkowych. W swoim portfolio mamy budki akustyczne, oświetlenie akustyczne, panele i ekrany dźwiękochłonne i izolujące dźwięki. Nasze produkty łączą najwyższe parametry akustyczne z ponadczasowym designem. 

Proponowane przez nas rozwiązania zostały stworzone z myślą o współczesnych biurach, hotelach i innych przestrzeniach użytkowych. Nasze charakteryzują się trwałością i powstają w harmonii z naturą. Posiadamy własne laboratorium akustyczne w którym badamy skuteczność naszych produktów. Uruchomiliśmy także aplikację MuteApp, która pomaga użytkownikom zaprojektować przyjazną akustycznie przestrzeń. 

Czytaj też: Lampa | Ciekawostki | Ciekawostki | Polscy projektanci | Biuro

źródło: Lampy akustyczne MIST / https://www.mute.design