Lampy Kiss Me, Madame Bovary, Morning After

Lampy jak modernistyczne dzieła sztuki. Oto nowa kolekcja lamp Ili Ili

Projektanci Studia Grupa (Ivana Pavic, Tihana Taraba i Filip Despot) są rozpoznawalni nie tylko w rodzinnej Chorwacji, ale również w całej Europie. Właśnie premierę miała nowa, dojrzalsza i jeszcze bardziej artystyczna kolekcja lamp Ili Ili, którą zaprojektowali.

W języku polskim “Ili Ili” znaczy “Albo Albo” – to idealne określenie idei modułowej kolekcji lamp wiszących oraz punktowych. Składają się one z cylindrycznych elementów, które można łączyć albo tak, albo tak. No właśnie. Ilość konfiguracji lamp “Ili Ili” jest bardzo szeroka. W 2022 roku Grupa proponuje nowe kształty kloszy. Tegoroczna odsłona lamp Ili Ili jest bardziej awangardowa, poważna i niezwykle kreatywna, co daje szereg możliwości aranżacyjnych. Z pewnością wpasuje się w projekty wnętrz zainspirowanych stylem vintage, retro oraz kolorem, bo to właśnie kolor jest niezwykle ważny w tym koncepcie.

Model klosza Morning After, to najspokojniejszy kandydat najnowszej kolekcji, składa się z dwóch elementów o prostym trójkątnym kształcie. Lampa ma pięć odcieni (jak wszystkie nowe modele), trzy są w pełnym kolorze czerni, granatu (!) i barwy off white. Szaro-beżowa i czerwono-bordowa wersja wprowadza ciekawą grę kolorów, przez co lampa staje się jeszcze bardziej intrygująca. Kiss Me – nasz absolutny faworyt wśród lamp punktowych. Już sama nazwa modelu wskazuje, na kształt, który przypomina usta. Jednak ten flirt jest geometryczny, graficzny i mocny w wyrazie. Madam Bowary ma natomiast delikatniejszy, bardziej beczułkowaty kształt i pełne kolory.

Zafascynowani grą barw między kolorami beżu, szarości, czerwieni, bordo i granatu projektanci z Grupy postanowili nadać również starszym modelom Ili Ili nowe życie. Tegoroczne wariacje kolorystyczne, wyjątkowo artystyczne i zaskakujące zyskały modele Gone Fishing, Coctail Please, La Lava, Coney Cone, Prom Queen oraz Nighty Night.

Lampy Dance All Night oraz Madame Bovary

Cała kolekcja lamp Ili Ili wydaje się być idealna dla architektek i architektów wnętrz. Każdy model może być też dostarczony w dowolnym kolorze z palety RAL (co daje niezliczone możliwości personalizacji oświetlenia do projektu)! Lampy są odważne, proste, nieszablonowe, ich kształty odnajdą się niemal w każdej przestrzeni – tam gdzie przeważają jasne barwy i gdzie szaleją awangardowe połączenia kolorystyczne. Ili Ili sprawdzą się nad stołem, nad blatem kuchennym czy wyspą. Oświetlą też stolik kawowy, a nowe punktowe modle efektownie będą prezentowały się w sypialni nad stolikami nocnymi. Ili Ili były już zamawiane w Polsce do przestrzeni komercyjnych, dlatego rekomendujemy ich wykorzystanie w projektach restauracji, biur, powierzchni handlowych, apartamentów i domów na wynajem.

Przyglądając się z bliska lampom Ili Ili zachwyca ich wysoka jakość wykończenia, staranne pokrycie farbą o matowym wykończeniu. Jest to nie tylko oryginalny, ale wyjątkowo odkrywczy projekt dla miłośników designu europejskiego.

Nowa kolekcja lamp Ili Ili do kupienia jest online i stacjonarnie u dystrybutora marki Studio Grupa Pufa Design www.pufadesign.pl; FB (TUTAJ) i IG @pufadesign.

Czytaj też: Oświetlenie | Detal | Minimalizm | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł powstał we współpracy ze Studio Grupa i Pufa Design.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły