Lampy jak wiórki

Lampy, jak wiórki po ostrzeniu kredek. Zaprojektowała je Nanako Kume!

Lampy, jak wiórki po ostrzeniu kredek to dowód na to, że dizajnem można bawić się na wiele sposobów. Japońska projektantka Nanako Kume prezentuje swoją niezwykle uroczą serię lamp wiszących wykonanych dużych drewnianych abażurów, które imitują obierki po kredkach. Co ciekawe, owe klosze powstają dokładnie w ten sam sposób, co obierki wypadające z temperówki. Sama maszyna produkująca lampy wygląda jak gigantyczna temperówka. 

Japońska projektantka Nanako Kume wskazuje, że jej fascynacja do wiórków po kredkach, zaczęła się już w dzieciństwie: “Od dzieciństwa fascynował mnie kształt i ulotność wiórów powstających podczas ostrzenia ołówków, czy kredek. Pomyślałem, że jeśli zwiększy się wielkość i grubość odpadów, będzie można stworzyć nowe produkty, zachowując jednocześnie piękno formy.” 

Projektantka stworzyła samodzielnie urządzenie, które miało sposobem działania przypominać tradycyjną temperówkę, jednak wykonaną w znacznie większej skali. To pozwoliło Nanako na tworzenie większych form. Szczegóły każdego klosza różnią się w zależności od rodzaju drewna, koloru i kształtu obrabianego kołka. Sprawia to, że każda lampa jest wyjątkowa i różni się od pozostałych. Lampy, jak wiórki po ostrzeniu kredek to ciekawy dizajn, który zachwyca pomysłowością!

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OXLZZ96UJBA / zdjęcia: https://www.instagram.com/nanakokume_/?hl=en

Czytaj też: Ciekawostki | Oświetlenie | Technologia | Lampy | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły