Lampy Katarzyny Jasyk znów zachwycają. Poznajcie kolekcje Alizet

Lampy Katarzyny Jasyk zachwycają przede wszystkim swoimi oryginalnymi kształtami i kolorystyką. Zbudowane są z metalu malowanego proszkowo, szkła barwionego w kolorach pastelowych oraz kolorowej żyłki syntetycznej zaplecionej na metalowych obręczach, w sposób charakterystyczny dla lat 60-tych, w których żyłki używano głownie do wyplatania foteli.

W tych minimalistycznych obiektach widoczna jest inspiracja florystyczna. Lampy Katarzyny Jasyk przypominają letnie dmuchawce, których zwiewność, lekkość i subtelność projektantka chciała oddać w projekcie. Lampy Alizet występują w kilku rozmiarach i wielu kolorach. Jak mówi sama autorka, lampy najładniej prezentują się w grupach.

“Projektując kolekcję Alizet, spojrzałam w przeszłość, ale jest to współczesne patrzenie kogoś, kto myślami wybiega w przyszłość. Jest to już moja 5 kolekcja lamp , w której używam metalu i szkła. To moja ulubiona materia” – mówi Katarzyna Jasyk

Warto również dodać, że kolekcja już niedługo się wzbogaci o żyrandol i kinkiet.


O Autorce:
Katarzyna Jasyk to młoda polska projektantka, która od lat związana jest z marką Happy Barok. Jej projekty wyróżnia odważna forma i kolorystyka oraz szlachetne tkaniny, głównie aksamit i plusz. Modele powstające w jej pracowni doskonale pasują do wnętrz mieszkalnych, nowoczesnych apartamentów oraz eleganckich salonów i sypialni. Mogą być również wykorzystywane do aranżacji sklepów, salonów sprzedaży, czy recepcji i lobby. Stworzyła min. system oświetleniowy Coral System, o którym możecie przeczytać tutaj.Wcześniej projektantka skupiała się na projektowaniu mebli.

źródło: materiały prasowe