Lampy podłogowe Brazilian Punk projektu Loft Kolasiński

Lampy Brazilian Punk zaprojektowali architekci z pracowni Loft Kolasiński, którzy znani są z projektów wyjątkowych wnętrz.

Możliwości zespołu projektantów Loft Kolasiński pokazywaliśmy już wielokrotnie. Architekci słyną z projektowania mieszkań, które wypełniają dodatkami znalezionymi na targach staroci oraz meblami, które samodzielnie projektują. W ten sposób powstają wyjątkowe i niepowtarzalne przestrzenie z duszą.

Najnowszym projektem Loft Kolasiński są lampy podłogowe Brazilian Punk. Lampy wyróżniają się prostotą i retro kształtem. Podstawa została ręcznie wykonana z drewna dębowego wykończonego olejem. Do projektu wykorzystany został ręcznie wykonany klosz, który powstał z wysokiej jakości trójwarstwowego szkła opalowego.

Z tym projektem wiąże się pewna historia. Został zakończony 17 sierpnia 2020 r. Tego samego dnia zmarł wielki mistrz i projektant modernistyczny – Jorge Zalszupin. Zalszupin urodził się  w Polsce, lecz większą część życia spędził w Brazylii, gdzie zaprojektował wiele kultowych mebli i wnętrz. Był dla nas także wielką inspiracją, gdy powstawały te lampy i dlatego projekt jest jemu dedykowany – tłumaczą autorzy projektu.

Podstawę lamp wykonano ręcznie z litego drewna dębowego i zabezpieczono olejem. Również klosz został wykonany ręcznie z wysokiej jakości trójwarstwowego szkła opalowego. Lampa ma dwa rozmiary. Mała ma 71 cm wysokości, 36 cm szerokości i głębokości. Duża lampa ma 93 cm wysokości i 30 cm szerokości i głębokości.


Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Stale poszerza grono współpracujących z nimi specjalistów rzadkich dziedzin, by móc wykonywać unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów. Nasze artykuły o projektach i realizacjach Loft Kolasiński znajdziecie klikając TUTAJ.

Czytaj też: Lampa | Drewno | Wnętrza | Detal

fot. Karolina Bąk, źródło: Loft Kolasiński