Klosze z czerpanego papieru to osłonki lamp, które zostały wykonane dzięki wykorzystaniu techniki czerpania papieru. Do ich realizacji zastosowana została masa ze składników organicznych o specjalnie przygotowanej recepturze, która pozwoliła uzyskać oryginalną fakturę oraz sposób przepuszczania światła. Zastosowanie materiałów naturalnych miało dodatkowy wpływ na efekty wizualne, a opracowanie odpowiedniej formy klosza stało się przedmiotem licznych eksperymentów i poszukiwań twórczo-projektowych. Drewniane podstawy były toczone oraz frezowane. Klosze są wymienne, a ich aplikacja jest intuicyjna.
Dostępne są cztery rozwiązania materiałowe – klosze białe, klosze z niebieskimi kwiatami bławatka lub żółtymi bądź różowymi kwiatami żarnowca, do których odpowiednio dopasowano kolor bawełnianego oplotu kabla. Zaprojektowane lampy są przeznaczone są do oświetlenia wnętrz zarówno przestrzeni prywatnych, jak i publicznych. Ręcznie wykonany papierowy klosz i drewniana podstawa pokazują, że tradycyjne rzemiosło może być inspiracją dla współczesnego wzornictwa.
To nie pierwsza praca młodych polskich projektantów, którą opisujemy w naszym serwisie. Więcej prac i projektów studentów, absolwentów i młodych twórców znajdziecie klikając TUTAJ.
Czytaj też: Portfolio | Rośliny | Gadżety | Lampa | Ekologia
źródło: materiały prasowe / Aleksandra Polaczuk / UTP w Bydgoszczy