Lato w mieście! Marka VOX zaprasza na kilka wydarzeń kulturalnych

Tego lata nie sposób się nudzić. Marka VOX zaprasza wszystkich w podróż po Polsce i do udziału w wydarzeniach kulturalnych. Wśród polecanych miejsc są festiwal czytania w Warszawie, kino łóżkowe w łodzi i największy festiwal filmu animowanego w Poznaniu. Prócz tego odbędzie się wiele warsztatów, roślinnych i kreatywnych. Jeśli zastanawialiście się, co i gdzie robić tego lata, zerknijcie niżej.

Lato to czas festiwali. Najwięcej słyszymy o tych muzycznych. Tymczasem VOX zwraca uwagę na ciekawy program letnich wydarzeń czytelniczych i filmowych.

Ten rok jest dla nas szczególny ze względu na premierę naszej pierwszej książki W DOMU. Szukając interesującego wydarzenia związanego z czytelnictwem, trafiliśmy na Big Book Festiwal. Bardzo spodobało nam się, jak w niestandardowy i zabawny sposób organizatorki przekonują do czytania książek (hasło przewodnie tegorocznej edycji to „skok w bok”). Postanowiliśmy więc po raz pierwszy włączyć się w jego organizację. Obszarem, jaki wspieramy już od dawna, są niezależne festiwale filmowe. Dobrze znane publiczności jest Kino Łóżkowe VOX odbywające się podczas Festiwalu Transatlantyk oraz nasze partnerstwo z Kinem Dzieci. W tym roku zapraszamy także na Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR do bliskiego naszym sercom Poznania. Nasze wakacyjne plany uzupełniają również liczne kreatywne warsztaty, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. O wszystkich inicjatywach informujemy na bieżąco na Facebooku i Instagramie Wnętrza VOX – zapraszamy do obserwowania, udziału w wydarzeniach i dzielenia się festiwalowymi emocjami – mówi Julita Mańczak, PR & Communications Manager VOX.  

Gdzie warto spędzić czas w najbliższych tygodniach?

Transatlantyk Festival, 12-19 lipca, Łódź – artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film tworzy silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Wydarzenie jest uznanym międzynarodowym festiwalem nowej generacji, podczas którego zaplanowano emisję ponad 100 tytułów filmowych, liczne spotkania z twórcami, warsztaty, konkursy dla młodych twórców. Od lat towarzyszy mu Kino Łóżkowe VOX, w ramach którego przez cały tydzień dla festiwalowej publiczności dostępne będą łóżka z baldachimami, przeznaczone do oglądania filmów. Dodatkowo, w tym roku VOX przygotowuje na czas Transatlantyku strefę warsztatową. W festiwalowy weekend odbędą się tam warsztaty kokedama prowadzone przez duet ro_ślinka.   

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci, 21-29 września, Poznań / Warszawa / Wrocław – wydarzenie skierowane do widzów w wieku 4 – 12 lat oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. Festiwalowi towarzyszy szereg kreatywnych warsztatów dla dzieci prowadzonych przez animatorów.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR, wydarzenie trwało od 5 do 11 lipca w Poznaniu. ANIMATOR to największy festiwal filmu animowanego w Polsce. Podczas każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 500 filmów z całego świata, w tym retrospektywy, przeglądy tematyczne, premiery, projekcje z muzyką na żywo, dzieła pionierów animacji. W programie przewidziano również spotkania z twórcami, wystawy, performance, koncerty, warsztaty i wykłady. VOX opiekował się w tym roku Centrum Festiwalowym – goście, którzy odwiedzili Centrum mogli dowiedzieć się o szczegółach Festiwalu oraz odpocząć w zaaranżowanej tam strefie chill-out.