Łazienka dla minimalisty. Zestawy inspirowane twórczością Roy’a Lichtenstain’a.  

To może być najgorętszy trend 2020 roku. Pracownia Marcante Testa stworzyła kolekcję zestawów łazienkowych, które inspirowane były twórczością wybitnego amerykańskiego malarza Roy’a Lichtenstain’a. Tak wygląda łazienka prawdziwego minimalisty! 

Włoska pracownia projektowa Marcante Testa od lat specjalizuje się w kolekcjach, które mają być eleganckim i nietypowym wykończeniem łazienek. Tegoroczna edycja powstała jako hołd dla pop-art’owego, amerykańskiego malarza Roy’a Lichtenstain’a.

Łazienka dla minimalisty, bo tak reklamowana jest kolekcja, ma oddawać ducha prostoty i elegancji przy zastosowaniu stonowanej palety pastelowych barw, a także delikatnych faktur, które razem tworzą spójną, niezakłóconą całość. Ważnym elementem są również kształty. Geometria i ostre krawędzie są bezpośrednim nawiązaniem do dzieł amerykańskiego artysty. Umywalki i szafki wchodzące w skład kolekcji mogą być wykonane – w zależności od zasobności portfela – z marmuru, orzecha włoskiego lub płyty pilśniowej. Każdy materiał występuję w kilku pastelowych kolorach.

Kolekcja nazwana Ex.t została zaprezentowana podczas tegorocznych targów Maison&Objet w Paryżu i od razu stała się jednym z najchętniej komentowanych projektów.

źródło: dezeen.com