Łazienka w jodełkę. Zaglądamy do mieszkania w Łodzi!

Wyjątkowa łazienka w łódzkim mieszkaniu, w której dominują cztery barwy: biel posadzek i ścian w postaci płytek z wzorem marmuru, czerń akcesoriów i mocny akcent w postaci ściany z płytkami ułożonymi w kształt francuskiej jodły, kolor dębowego drewna mebli oraz zieleń w postaci roślinnych liści i dodatków.

Łazienka o powierzchni 4,2 mkw to perełka w mieszkaniu młodej pary. Jej projekt, jak i koncepcja całego M3 to efekt wielu kompromisów, które wspólnie wypracowane doprowadziły do nietuzinkowych rozwiązań. Co zatem trzeba było pogodzić? Jej zamiłowanie do bieli i jasnych pomieszczeń z jego uwielbieniem ciemnych i klimatycznych wnętrz, a także jej energetyczne poranki z jego wieczorną potrzebą relaksu. Udało się?


Od wejścia uwagę zwracają mocne kontrasty i wyrazisty rysunek kafli z wzorem marmuru, na których dumnie prezentuje się duże okrągłe lustro bez ramy. Charakteru podwieszonej zabudowie meblowej dodają akcenty w postaci czarnych aluminiowych uchwytów – w tym kolorze są też smukłe wiszące lampy. Kolejnym mocnym czarnym akcentem jest drabinkowy grzejnik znajdujący się w przestrzeni prysznica walk-in z wąskim odpływem liniowym. Przestrzeń ta została wydzielona za pomocą wykonanej na zamówienie u szklarza szyby z hartowanego szkła zatopionej w szczelinie wywołanej w płytkach, dzięki czemu nie wymaga ona dodatkowej stabilizacji. Z drugiej strony przestrzeń kąpieli ogranicza efektowna ściana z czarnych kafli w kształcie francuskiej jodły uzupełnionych grafitową fugą dla wzmocnienia rysunku ich podziałów. Na przeciwległej ścianie – zabudowa meblowa w postaci szafki obudowującej spłuczkę i stelaż do wiszącego ustępu, a także górne wiszące szafki z symetrycznym i regularnym podziałem, otwierane na tip-on. Jeżeli chodzi o kolorystykę skromnych dodatków – to towarzysząca w innych częściach mieszkania butelkowa zieleń.

Interesująca jest tu również gra światłem. Różnorodne oświetlenie pozwala na tworzenie różnych scen świetlnych. Rano pomocne jest neutralny sufitowy plafon, wieczorem – nastrojowe hermetyczne LEDy pod szafką i nad prysznicem, a w przypadku zaistnienia potrzeby doświetlenia – możliwość tą dają dwie dodatkowe wiszące lampy przy lustrze.

Projekt: Marta Ogrodowczyk (www.martaogrodowczyk.pl)
Wizualizacje: Elżbieta Paćkowska