Lea 251: tak wyglądają najpiękniejsze apartamenty w Krakowie

Są skromne i piękne. Apartamenty LEA 251 to kameralne osiedle, które składa się z dwóch domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Realizacja należy do najpiękniejszych w tej części Polski. Potwierdza to architektoniczna nagroda, którą apartamenty zgarnęły w tym roku.

Apartamenty LEA 251 znajdują się przy ul. Lea 251 w Krakowie. Ich projekt powstał w pracowni Kita Koral Architekci. Budowa apartamentów zakończyła się w 2015 r.

W powstałych budynkach może mieszkać kilka rodzin, mimo to architektom udało się zadbać o kameralność i poczucie bezpieczeństwa każdej z nich. Działka, na której znajduje się inwestycja położona jest na pograniczu zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej z dużą ilością terenów zielonych. Uwzględnili to projektanci, którzy tak zaprojektowali budynki, aby te swym kształtem i kolorem elewacji dobrze korespondowały z otoczeniem i wprowadziły nową jakość w istniejącą już zabudowę.

W każdym segmencie znalazły się dwa lokale mieszkalne, jeden na parterze, a drugi na pierwszym i drugim piętrze. W części podpiwniczonej zlokalizowano indywidualne garaże.

Architekci zaprojektowali na każdej kondygnacji przestronne tarasy z dużymi przeszkleniami. Rozpośceira się z nich widok na otaczające budynki tereny zielone. Elewację wykonano natomiast z okładziny ceramicznej, która jest materiałem tradycyjnym. Stoi to w kontrze do monochromatyczności barw, które jednocześnie sprawiają, że budynki wyglądają nowocześnie i minimalistycznie.

Miesiąc temu kameralne osiedle zostało wyróżnione w konkursie o Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza, w którym nagradzane są najlepsze realizacje w Małopolsce. Apartamenty LEA 251 zajęły w nim drugie miejsce w kategorii “Architektura mieszkaniowa”. Architektom z pracowni Kita Koral gratulujemy sukcesu!

Lea 251
Lokalizacja: Kraków, ul. Lea
Powierzchnia użytkowa: 897,56 m²
Projekt: 2014
Realizacja: 2015
Zdjecia: Wojtek Dziedzic www.wojtekdziedzic.com

14215457_1881694328725774_1952768609_o

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły