Jak legalizacja marihuany wpływa na design? Bardzo!

Żyjemy w czasach, w których coraz większa liczba krajów legalizuje lub depenalizuje dostęp do marihuany. Wśród nich kraje europejskie takie jak Holandia, Belgia, Hiszpania czy Czechy. Podobna sytuacja ma miejsce w Stanach Zjednoczonych. To tam projektanci zauważyli jako pierwsi, co niesie ze sobą legalizacja popularnej trawki.

Powszechny dostęp do marihuany, poskutkował powstaniem setek, a może i tysięcy nowych produktów kierowanych do jej użytkowników. Wśród nich minimalistyczne bonga, dizajnerskie lufki czy „kraszery” inspirowane architekturą. Prezentujemy wam 6 najciekawszych gadżetów jakie znaleźliśmy.

#1 Evoke
cena : ok. 1700 PLN

Evoke to prawdopodobnie najciekawsza, ale też najdroższa pozycja na naszej liście. Ten oryginalnie wyglądający gadżet, działa na zasadzie e-papierosa. Można w nim rozgrzać materiały w różnej postaci. Zarówno płynne jak i stałe. Według zapewnień producenta, zapewnia idealną inhalację oraz stuprocentowe wykorzystanie umieszczonego materiału. W dodatku, można nim sterować za pomocą aplikacji.


#2 Ben Medansky Soleri Flume
cena: ok. 250 PLN

Ben Medansky jest dobrze znany wśród „dizajnerskich palaczy”. Jego studio zaprojektowało już wiele różnych przyrządów do palenia. Ta biało-złota lufka, przypominająca kastet idealnie odwzorowuje gust projektanta. Większość jego prac cechuje się modernistyczną estetyką.


#3 Holmes Pipe
cena : nieznana

Dzieło Steve’a Bea inspirowana jest najsłynniejszym detektywem – Sherlockiem Holmesem. W działaniu przypomina Evoke’a. Główną różnicą jest ich kształt, wyróżniający Holmes Pipe łagodną kreską i matowym kolorem.


 

#4 Aura Water Pipe
cena : nieznana

Pora na bongo. Ekipa projektantów z San Francisco stworzyła szklaną tubę wyglądającą trochę jak maszyna do robienia sody. Jej modernistyczny kształt i eleganckie wykończenie sprawiło, że cieszy się niesamowitym zainteresowaniem kupujących.


 

#5 LEVO
cena : ok. 600 PLN

Ekspres do kawy? Nie tym razem. Levo to urządzenie na tyle przełomowe co po prostu ładne. Ten sprytny produkt sprawia, że można wiele rzeczy przetworzyć na olejek. Podobnie jest z marihuaną. Olejek, który z niej otrzymamy można łatwo wykorzystać przy na przykład wypiekach.


 

#6 Coco Nuit
cena: ok. 100 PLN

Ten drobiazg przypadnie do gustu osobom lubiącym zapach marihuany i kokosów. Pomimo niewielkich rozmiarów, świeczka może się palić przez wiele godzin.