Elegancki hotel w Leeds. Wnętrza projektowali Polacy

Autorskie wzory wykładzin, dobór mebli z epoki oraz zastosowanie nieoczywistych grafik podkreślą indywidualny, elegancki charakter wnętrz. Stonowana kolorystyka przełamana została w projekcie akcentami żywych kolorów.

Hotel i jego koncepcja oferty kulinarnej mają być dostępne nie tylko dla przyjezdnych gości, ale także dla lokalnych mieszkańców. Po przekroczeniu progu hotelu nie przywita nas, jak dzieje się to zazwyczaj, monumentalna recepcja. Zamiast tego trafimy bezpośrednio do lobby oraz kawiarni, w których eleganckie, ale nie perfekcyjne wykończenia pozwolą nam poczuć się swobodnie i zarazem wyjątkowo. Ulokowanie kawiarni zaraz za strefą wejścia to przejaw nowego sposobu myślenia o funkcji i roli hoteli.

Renowacja The Queens Hotel w Leeds to jeden z tych projektów, które postrzegamy jako wielką szansą na wielopoziomowy rozwój naszego biura – mówi Wojciech Witek, współzałożyciel Iliard. – W jej ramach współpracujemy m.in. z cieszącym się ogromnym uznaniem, brytyjskim operatorem restauracyjnym Living Ventures. Wspólnie zaprojektowaliśmy strefy gastronomiczne tego obiektu, wypracowując dla nich najbardziej optymalne rozwiązania – wyjaśnia.

Recepcja w hotelu została zaprojektowana jako miejsce kameralne, dające poczucie komfortu oraz prywatności. W jej centralnej części znajdzie się lada recepcyjna, a nad nią odpowiednio wyeksponowana, wisząca lampa. Kominek oraz regał z książkami dodatkowo ocieplą tę przestrzeń.

Hotel na starej fotografii


Budynek hotelu The Queens wpisany jest na listę zabytków i podlega procedurom związanym z uzyskiwaniem pozwoleń konserwatorskich. Jego rewitalizacja wiąże się z całym szeregiem kwestii formalnych i konsultacji z ekspertami do spraw ochrony zabytków w Wielkiej Brytanii.

 

 

Za ich pośrednictwem konsultujemy nasze pomysły i projekty z odpowiednimi urzędami – wyjaśnia Wojciech Witek. – Dodatkowym wyzwaniem operacyjnym było dla nas wykonanie projektu zgodnie z brytyjskim prawem budowalnym. Ze względu na to, że pełnimy w projekcie funkcję Lead Architects, do naszych obowiązków należy spięcie całej dokumentacji z wszystkimi branżystami oraz czuwanie nad realizacją poszczególnych elementów. To bardzo wymagający, ale też ciekawy proces – dodaje.

Architekci z biura Iliard w hotelu zaprojektowali również sale balowe oraz przestrzenie konferencyjne, siłownię, ogólnodostępne toalety, a także planowany w przyszłości wine bar.

Pierwszy etap prac renowacyjnych ma zakończyć się latem 2021.