Legia Training Center: najnowocześniejszy w Polsce obiekt szkolący młodych piłkarzy

To już pewne, w gminie Grodzisk Mazowiecki powstanie najnowocześniejszy kompleks treningowo-szkoleniowy w Polsce. Legia Warszawa zakończyła proces pozyskiwania finansowania inwestycji, budowa ruszy w kwietniu tego roku.

W ramach inwestycji powstanie ośrodek treningowy wraz z centrum badawczo-rozwojowym. Do dyspozycji młodych sportowców oddanych zostanie sześć boisk treningowych, z czego jeden ze sztuczną nawierzchnią, z którego będzie można korzystać zimą.

Chcemy szkolić zawodników, którzy docelowo będą grać w pierwszej drużynie Legii i innych klubów Ekstraklasy, a także w czołowych klubach europejskich. Aby to osiągnąć musimy mieć infrastrukturę, która pozwoli przyciągać i rozwijać największe talenty z Polski i regionu – mówi Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii.

Koncepcja architektoniczna ośrodka powstała w pracowni architektonicznej LAP Studio we współpracy z Estudio Lamela. Ta druga pracownia ma na swoim koncie między innymi zaprojektowanie ośrodka treningowego Realu madryt w Hiszpanii.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ośrodek zacznie działać już w czerwcu 2020 r. Całkowity kosz inwestycji wynosi 80 mln zł.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły