LEGO Botanical poszerza ofertę o kaktusy, sukulenty i storczyki.

LEGO Botanical poszerza ofertę o nowe komponenty do zbudowania z klocków LEGO. Po cieszących się ogromną popularnością zestawach “Flower Bouquet” i “Bonsai” słynny duński producent zabawek rozszerzył swoją kolekcję botaniczną o dwa nowe zestawy.

Tak jak w rzeczywistości, zestaw LEGO Orchid zawiera sześć biało-różowych kwiatów, pięć liści i dwa korzenie powietrzne w niebieskiej doniczce. Zbudowany z 608 klocków zestaw ma ponad 39 cm wysokości, 30 cm szerokości i 24 cm głębokości. Składający klocki LEGO mogą również tworzyć własne kompozycje kwiatowe, aby stworzyć spersonalizowaną wystawę storczyków.

Inspiracją do stworzenia tego zestawu była prawdziwa orchidea, którą projektanci posiadali w biurze podczas procesu projektowania. Dzięki temu mogli obserwować, jak kwiat zmienia się w zależności od pory roku. Wyzwaniem w tym zestawie było stworzenie cylindrycznej doniczki z elementów LEGO, która byłaby nietrudna w budowaniu, a jednocześnie efekt końcowy byłby satysfakcjonujący.

LEGO Botanical poszerza ofertę również o LEGO Succulents. Firma wykorzystała popularność sukulentów i kaktusów hodowanych w pomieszczeniach. Zestaw składa się z 771 elementów, z których można zbudować dziewięć różnych roślin inspirowanych prawdziwymi gatunkami sukulentów. Każda roślina jest dostarczana w osobnym małym czarnym pojemniku. Producent zaleca zebrać je wszystkie razem, aby stworzyć jedną dużą aranżację z sukulentów. Można również wystawiać je pojedynczo lub w małych grupach. Po połączeniu gotowy model ma ponad 13 cm wysokości, 17 cm szerokości i 17 cm głębokości.

Mówi się, że sukulenty w pokoju pomagają się skupić. Mamy nadzieję, że ten zestaw daje takie samo uczucie. Chcieliśmy stworzyć zestaw, który pozwoli dorosłym oderwać się od zabieganego życia, a przede wszystkim skupić się na czymś, co sprawi im przyjemność” – mówi Anderson Ward Grubb, starszy projektant w The LEGO Group.

Zarówno zestaw LEGO Orchid, jak i LEGO Succulents są częścią serii zestawów budowlanych zaprojektowanych specjalnie dla dorosłych fanów budowania, którzy uwielbiają zachwycające projekty. Zestawy są dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej LEGO, a ich oficjalna premiera odbędzie się 1 maja 2022 roku.

Lubisz LEGO? O słynnych duńskich klockach pisaliśmy niejednokrotnie. Podobne artykuły znajdziesz tutaj:

– OKŁADKI PŁYT Z KLOCKÓW LEGO. ROZPOZNAJECIE WSZYSTKIE ALBUMY?

– INWESTOWANIE W LEGO BARDZIEJ OPŁACALNE NIŻ INWESTOWANIE W ZŁOTO. CIEKAWE WNIOSKI EKONOMISTÓW!

– MEBLE LEGO. DREWNIANE MEBLE TO KOOPERACJA ROOM COPENHAGEN I LEGO!

– POWSTAŁY PIERWSZE KLOCKI LEGO Z ODZYSKANYCH BUTELEK.

– LAMBORGHINI Z LEGO W SKALI 1:1. ZESTAW SKŁADA SIĘ Z 400.000 ELEMENTÓW!

– OBRAZ VAN GOGH’A Z KLOCKÓW LEGO. ZESTAW MA 1552 ELEMENTÓW!

– LEGO REZYGNUJE Z FOLIOWYCH OPAKOWAŃ. ZASTĄPI JE PAPIER!

– LEGO REZYGNUJE Z PLASTIKU. KLOCKI BĘDĄ WYKONANE Z EKOLOGICZNEJ TRZCINY

– ELEKTROWNIA SCHEIBLERA Z LEGO. PRACA POLAKA MOŻE TRAFIĆ DO SPRZEDAŻY.

– IKEA I LEGO ŁĄCZĄ SIŁY. POWSTAŁY PUDEŁKA, IDEALNE DO BUDOWY DOMKÓW

Czytaj też: Ciekawostki | Ekologia | Dania | LEGO | whiteMAD na Instagramie  | Technologia

Źródło: https://www.designboom.com
Pracownia: https://www.lego.com/pl-pl
Zdjęcia: https://www.lego.com/pl-pl