LEGO Botanical Collection to najnowsza kolekcja klocków od duńskiego koncernu zabawkowego LEGO, która dedykowana jest miłośnikom natury, roślin i kwiatów. W ramach LEGO Botanical Collection powstały dwa zestawy; LEGO flower bouquet oraz LEGO bonsai tree, z których złożyć można wielokolorowy bukiet kwiatów oraz drzewko bonsai. Co równie ciekawe, klocki będą wykonane z plastiku powstałego na bazie trzciny cukrowej, co jest kontynuacją ekologicznej rewolucji w LEGO, która była zapowiadana kilka lat temu.
W ramach LEGO Botanical Collection powstały dwa zestawy klocków. Pierwszy zestaw nazwany LEGO flower bouquet składa się z 756 elementów, które po ułożeniu formują się w bukiet kolorowych kwiatów takich jak róże, maki, astry, stokrotki, wyżyliny, czy różne trawy. Zestaw może być modyfikowany w zależności od nastroju i kreatywności budowniczego.
Drugi, większy zestaw LEGO bonsai tree składa się z 878 elementów, które po ułożeniu – jak sama nazwa wskazuje – stworzą drzewko bonsai. Co najciekawsze w tym zestawie, autorzy zachęcają do własnoręcznego formowania drzewka na wiele różnych sposobów w zależności od własnych potrzeb. Drzewko bonsai z klocków LEGO może zostać pokryte zielonymi listkami, różowymi kwiatami wiśni lub kolejnymi gałązkami.
To co równie ważne to fakt, że zestawy są swego rodzaju kontynuacją proekologicznych zmian, które LEGO zapowiedziało już kilka lat temu. Po pierwsze klocki nie będą już pakowane w plastikowe opakowania (przeczytaj więcej klikając TUTAJ). Po drugie w zestawie znalazło się sporo klocków, które powstały w nowej technologii pozwalającej na tworzenie klocków z trzciny cukrowej (więcej na ten temat przeczytasz klikając TUTAJ).
„Dorośli szukają nowych sposobów na 'wyłączenie’ i odpoczynek, cieszymy się, że możemy im pomóc w szukaniu ukojenia w ich pracowitym codziennym życiu, kiedy zanurzają się w tworzeniu tych pięknych botanicznych budowli.” – komentuje Jamie Berard, główny projektant w grupie LEGO”.
Zestawy można kupić na stronie LEGO.com w cenie 49,99$ za zestaw, czyli nieco ponad 185 złotych.
Czytaj też: LEGO | Ekologia | Plastik | Zieleń | Rośliny
źródło: LEGO.com