LEGO Wielka Fala w Kanagawie

LEGO Wielka Fala w Kanagawie. Słynny japoński drzeworyt teraz w wersji LEGO!

LEGO Wielka Fala w Kanagawie to najnowszy zestaw kultowego duńskiego koncernu zabawkowego. Z pewnością jedno z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych japońskich dzieł sztuki wszech czasów, które nadal inspiruje miliony ludzi na całym świecie: LEGO Wielka Fala w Kanagawie to hołd dla japońskiej sztuki oraz dla wybitnego artysty Katsushika Hokusai.

Grupa LEGO oddaje hołd temu światowemu arcydziełu i jego prawie dwustuletniej historii poprzez nowe wcielenie ikonicznego arcydzieła w formie klocków LEGO, dając miłośnikom sztuki i kultury japońskiej możliwość zanurzenia się w relaksującej budowie, idealnej do wystawienia w domu.

“Jesteśmy zachwyceni, że fani sztuki i kultury japońskiej będą mieli szansę zanurzyć się w relaksującym projekcie odtworzenia ikonicznej Wielkiej Fali, uwiecznionej w zestawie LEGO Art. Ten zestaw oferuje wiele sposobów na odprężenie i odnalezienie spokoju. Nie tylko poprzez zanurzenie się w procesie budowania, ale także detale tego dzieła sztuki i to jak jest skomponowane. Wywołując zainteresowanie natychmiast rozpoznawalnym oryginałem Hokusai i jego bogatą, prawie 200-letnią historią.” powiedział na temat LEGO Wielka Fala w Kanagawie Annemette Baaskjær Nielsen, Projektant Grupy LEGO.


LEGO Wielka Fala w Kanagawie – ile będzie kosztować?

Odkąd Katsushika Hokusai stworzył oryginalny drzeworyt Wielkiej Fali na początku lat 30-tych XIX wieku, dziś obraz ten zdobi ściany muzeów, inspiruje muzykę i jest odtwarzany jako sztuka uliczna na całym świecie. Obraz przedstawia górę Fudżi, ikonę Japonii, za wielką falą, która przykrywa grupę małych łodzi.

Dzieło to zostało teraz ponownie przeobrażone przez projektantów LEGO na nowy, 1810-elementowy zestaw LEGO Art. Uwzględniono w nim wiele warstw i elementów o różnych kształtach, które oddają linie i głębię oryginalnego dzieła Hokusai. Zestaw LEGO Wielka Fala w Kanagawie będzie dostępny od 1 stycznia na LEGO.com lub w stacjonarnych sklepach LEGO w cenie 479.99 PLN.

Warto zaznaczyć, że podobny zestaw został zaproponowany w ramach programu LEGO IDEAS, w którym internauci zgłaszają swoje projekty, które po głosowaniu i zdobyciu ponad 10.000 głosów mają szansę wejść do masowej produkcji. Jednym ze zgłoszonych projektów był Domek z Podlasia z klocków LEGO (więcej ta ten temat przeczytacie TUTAJ).

Według nowych badań, pochodzących z globalnego raportu Grupy LEGO “Play Well 2022”, większość dorosłych (93%) regularnie odczuwa stres i szuka nowych sposobów na odprężenie i relaks (80%). Większość z nich (92%) chce się zrelaksować i odnaleźć balans poprzez aktywności, które są związane z ich hobby i zainteresowaniami.  Fani sztuki i klocków LEGO mogą odprężyć się podczas budowania i słuchania towarzyszącej ścieżki dźwiękowej, jednocześnie przeglądając książeczkę z instrukcjami, w której znajdują się szczegóły dotyczące oryginalnego dzieła sztuki.

O LEGO pisaliśmy już niejednokrotnie – i nie, nie są to artykuły sponsorowane – po prostu kochamy LEGO! Jeśli również darzycie słynne duńskie klocki podobną sympatią, zachęcamy Was do zapoznania się z pozostałymi artykułami na temat LEGO w naszym serwisie, klikając TUTAJ!

źródło: https://ideas.lego.com

Czytaj też:  LEGO | Plastik | Recykling | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie| Kultura | Japonia | Sztuka