LEGO wstrzymuje dostawy do Rosji. Przekaże też wsparcie na ponad 70 milionów złotych!

LEGO wstrzymuje dostawy do Rosji w obliczu agresji na Ukrainę. Duński koncern zabawkowy  przekaże również 110 milionów koron duńskich (ponad 73 miliony złotych) na wsparcie organizacji humanitarnych takich jak Czerwony Krzyż, czy UNICEF. LEGO potwierdziło tymczasowe wyjście z rosyjskiego rynku w oficjalnym komunikacie, który zamieszczamy poniżej. 

Nasze myśli ze wszystkimi dziećmi i rodzinami, które cierpią z powodu wojny na UkrainieNaszym priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Jesteśmy w kontakcie z naszym ukraińskim zespołem i stale wspieramy ich w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa. Pracujemy również nad wspieraniem innych kolegów na całym świecie, którzy ucierpieli w wyniku eskalacji kryzysu, w tym naszego zespołu w RosjiZe względu na rozległe zakłócenia w środowisku operacyjnym wstrzymaliśmy transport towarów do Rosji.

Wspólnie z Fundacją LEGO i funduszem Ole Kirk przekazujemy 110 mln DKK (około 16,5 mln USD) na pomoc w nagłych wypadkach, koncentrując się na pomocy dzieciom i rodzinom. Darowizna zostanie przekazana istniejącym partnerom, w tym Funduszowi Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom(UNICEF), Save the Children i Duńskiemu Czerwonemu KrzyżowiJest to niestabilna i stale ewoluująca sytuacja, której uważniesię przyglądamy.

Od kilku dni nasza redakcja solidaryzuje się z Ukrainą w obliczu wojny rozpętanej przez Rosję. Publikujemy treści wspierające Ukrainki i Ukraińców. Informujemy o ich twórczości, talentach, osiągnięciach i wsparciu płynącym z całego świata. Pełną listę artykułów wspierających Ukrainę w tych trudnych chwilach znajdziecie pod tagiem #SolidaritywithUkraine

Czytaj też: Sztuka | Kultura | LEGO | #SolidaritywithUkraine | whiteMAD na Instagramie

LEGO wstrzymuje dostawy do Rosji


źródło: LEGO wstrzymuje dostawy do Rosji /  https://www.lego.com/en-us/aboutus/news/2022/march/statement-on-ukraine-russia