Letniskowy dom jak drewniana wieża. Stanął w środku lasu

Letniskowy dom zbudowano niemal w całości z drewna. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni Talleresque. Projektantom udało się w maksymalnym stopniu wykorzystać dostępną przestrzeń i wznieść konstrukcję na niewielkim terenie, bez konieczności wycinki drzew.

Dom zbudowany został w leśnym terenie nieopodal Mexico City. Architekci chcieli, aby konstrukcja zajmowała możliwie niewielką powierzchnię, dlatego zdecydowali się stworzyć budynek składający się z kilku pięter. Główną inspiracją do powstania akurat takiego projektu były wysokie drzewa. 

Mieszkańcy domku mogą się cieszyć zielenią na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo obserwacje przyrody umożliwiają otwory okienne – te zlokalizowane wyżej pozwalają z bliska podpatrywać życie toczące się tuż pod konarami drzew.

Letniskowy dom “Floating house” powstał nie tylko po to, by spełniać podstawowe życiowe potrzeby. Odpoczywając w drewnianym domku mamy czerpać garściami z otoczenia. Zabawa w bliskość natury zaczyna się już w samym budynku – do budowy domku architekci wykorzystali drewno pochodzące od lokalnych producentów. Letniskowy dom


W sumie powierzchnia domu wynosi 87 m kw. Na trzech poziomach architekci rozmieścili podstawowe funkcje. Parter stanowi część dzienną połączoną z kuchnią. Na pierwszym piętrze znalazła się łazienka oraz taras, z kolei na ostatnim poziomie umieszczono sypialnię. Cała konstrukcja usadowiona została na palach.

Czytaj też: Zieleń | Las | Domek letniskowy | Drewno

fot. STUDIO CHIRIKA, źródło: Talleresque