Letniskowy dom na wsi.

Letniskowy dom na wsi. Basen w ogrodzie zachwyca

Dom ENGEL House zaprojektowany został przez grupę architektów. Vit Maslo, David Richard Chisholm oraz Jan Hrebicek stworzyli skromny i nowoczesny letniskowy dom na wsi, który idealnie wpisał się w krajobraz regionu.

Budynek położony jest pod miastem Karlowe Wary, które od lat jest tłumnie odwiedzane przez kuracjuszy. Wprawdzie jest to całoroczny dom, ale nie jest ciągle zamieszkany. Właściciel zbudował go, aby móc wypoczywać tutaj z rodziną i przyjaciółmi.

Projektanci musieli uwzględnić architektoniczne ograniczenia, jakie nakładają na nich przepisy prawa. Budynek musiał mieć dwuspadowy dach. Architekci zaproponowali formę, która z jednej strony jest nowoczesna, a z drugiej spełnia wymagania konserwatorskie – prócz dwuspadowego dachu dom ma drewnianą elewację. W sumie powierzchnia budynku wynosi 163 m kw.

Wewnątrz królują stonowane kolory. Budynek ma mocno przeszklony salon, z którego rozpościera się widok na ogród. Ciekawostką tarasu jest basen, z którego domownicy mogą korzystać nawet zimą.

O architektach:
CMC to międzynarodowa, 25-osobowa pracownia projektowania środowiskowego, urbanistyki i architektury z siedzibą w Pradze, w Czechach. Studio może pochwalić się ralizacjami w dwunastu różnych miastach w siedmiu krajach, w tym w Czechach, Niemczech, Czarnogórze, Rumunii, Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie i w Wietnamie.“CMC to unikalny i starannie zmontowany zespół, który współpracował na całym świecie ze światowej sławy inżynierami, artystami i architektami. CMC współpracowało między innymi  z Ateliers Jean Nouvel z Francji, Gehry Partners i ASYMPTOTE ze Stanów Zjednoczonych, MVRDV z Holandii oraz ARUP z Wielkiej Brytanii.” – czytamy na stronie architektów.

Zobacz również: Architekt | Architektura | Domek letniskowy | Wnętrza | Zieleń | Las

Letniskowy dom na wsi.